Emlak Vergisi 2. Dönem Taksitleri

 

Gayrimenkul sahibi olan kişiler için emlak vergisi, taksit dönemine ait ilk taksitlerin ödenmesinin ardından 2. Taksitlerde yaklaşmış olup, buna göre ise emlak vergisi 2. Taksit ödemeleri 1 Kasım itibari ile başlayacaktır.

Konut vergi oranları belirlenmesi ile birlikte emlak vergisi bu yıl büyük şehir olarak görülmeyen yerlerde binde 1 üzerinden hesaplanırken, büyükşehir olan yerlerde ise binde 2 olarak hesaplanacaktır. İşyerlerine ait olan emlak vergileri ise büyük şehir olmayan yerlerde binde 2 olurken, büyük şehir olan yerlerde ise binde 4 üzerinden hesap edilecektir.

Emlak Vergileri Nereye Ödenecek?

 

Emlak vergileri 2. Taksiti için bağlı bulunan belediyeler üzerine ödemeler yapılacak olup, eğer başka şehirlerde ise hesap numaralarına ödemeler yapılabilecek.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz