Emlak Vergisi 2. Taksit Ödemeleri Ne Zaman Bitiyor?

 

Emlak vergileri yılda iki kez ödenmekte olup, aslında iki taksit şekilde ayarlanmıştır. Emlak vergisi ilk taksit ödemeleri yani 1. Taksit ödemeleri Mayıs ayı içerisinde gerçekleşmiş olup, emlak vergisi 2. Taksit ödemeleri birçok konut sahibi tarafından merak edilmektedir. 2. Taksit ödemelerinin başlamasının ardından ne zaman bitiyor sorusu da gündem de yer alırken, sizlere emlak vergisi hakkında bilgileri vereceğiz.

Emlak vergisine bina, arsa, arazi gibi mülk sahibi olan kişiler yükümlü olurken, eğer ki emlak vergisi muafiyeti yok ise bu vergiyi ödeme zorunluluğu vardır. Buna göre ise emlak vergisi 2018 yılına ait olan ilk taksitleri Mayıs ayında bitmiş olup, 2018 emlak vergisi 2. Taksit günü gelmiştir. Buna göre emlak vergisi 2. Taksit ödemeleri ne zaman bitiyor konusu gündeme gelirken, bununla ilgili açıklama da çok gecikmedi. Buna göre emlak vergisi 2. Taksit ödemeleri son günü 30 Kasım 2018 olarak belirlenmiş olup, 1 Kasım 2018 tarihinde başlayarak 1 aylık bir zaman sunulmuştur.

Emlak Vergisi Borcu Sorgulama

 

Emlak vergisi borcu sorgulama işlemini internet üzerinden yaparak emlak vergisi borcunuz var mı yok mu öğrenebilirsiniz. Bunun için ise e-devlet aracılığı ile Gelir İdaresi Başkanlığı (GİB) hizmetine tıklamalı ve buradan ise İnternet Vergi Dairesi hizmeti işlemlerinden borcunuzun olup, olmadığını sorgulamış olabilirsiniz.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz