Emlak Vergisi 2017 2. Taksit Ödemeleri Ne Zaman Başlıyor?

Bilindiği üzere emlak vergisi ödemelerini dileyen mükellefler 2 taksit halinde ödeyebiliyor. Birinci taksit ödemeleri Mart ayında başlayan emlak vergisi ödemeleri Mayıs ayında son bulmuştu. Peki, emlak vergisinin ikinci taksit ödemeleri ne zaman başlıyor?

Emlak Vergisi 2. Taksit Son Ödeme Tarihi 2017 

Emlak vergisi ödemelerini taksitli olarak yapmak isteyen vergi mükellefleri için 2. taksit ödeme tarihi 1Kasım 2017 itibari ile başlıyor. Vergi ödemelerinde isteyen kişiler e belediye hizmeti veren belediyelerin internet siteleri üzerinden kredi kartı ile vergi ödemesi de yapabiliyor. Emlak vergisi son ödeme tarihi olarak ise 2.taksit için uygulanan tarih 30 Kasım olarak belirleniyor. Yani emlak vergisini taksitle ödemeyi tercih eden kişilerin ödemelerini en geç 30 Kasım 2017 tarihine kadar yapmaları gerekiyor.

Emlak Vergisi Nereye Yatırılır?

Emlak vergisi ödemelerini yapmak isteyen kişilere belediyeler farklı pek çok seçenek sunuyor. Bu seçeneklerden ilki ilçe belediyelerin kendi tahsilat servisleri oluyor. Bunun yanı sıra belediyelerin anlaşmalı olduğu banka şubeleri ve bu bankaların ATM’leri, PTT üzerinden yapılan havaleler, belediyelerin internet siteleri ve Maliye Bakanlığı tarafından kurulan vergi internet şubeleri üzerinden de emlak vergisi ödemeleri yapılabiliyor. Belediyelerin en büyük gelir kaynakları arasında yer alan emlak vergisi için sorunsuz tahsilat yapabilmek adına belediyeler vatandaşlara her türlü kolaylığı sağlamaya çalışıyor.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz