Emlak Vergisi Artışı Beşiktaş ve Beylikdüzü’nü Vurdu 

Takdir komisyonu tarafından belirlenen yeni oranlar nedeni ile bazı bölgelerde yaşanan emlak vergisi artış oranı yüzde 600 sınırını aştı. Beylikdüzü ve Beşiktaş ilçelerinde yaşanan astronomik artış vatandaşın isyan etmesine neden oldu. Yaşanan artıştan zarar gören kişiler için itiraz etme hakkı bulunuyor.

Yeniden Değerleme Oranına İtiraz Edebilirsiniz!

Yeniden değerleme oranları her 4 senelik olmak üzere takdir komisyonları tarafından belirlenmektedir. Bu komisyonlarca belirlenen oranlar her yıl yeniden değerleme oranlarının yarısı kadar yeniden arttırılmaktadır. Örneğin 2017 senesi için % 3,83 olarak uygulanmaktadır. Belediyelerin kendi bünyelerinde kurduğu takdir komisyonlarınca belirlenen yeniden değerleme oranı en çok Beylikdüzü ve Beşiktaş ilçelerinde artış gösterdi.

Beşiktaş % 622 Artış Gösterdi 

Beşiktaş’ta bulunan pek çok sokakta oldukça yüksek artışlar vatandaşın tepki göstermesine neden oldu. Örneğin Beşiktaş Levent sınırları içerisinde yer alan Ballı Sokak yüzde 622 artış oranı ile dikkat çekiyor. 2017 yılında burada uygulanan metrekare fiyatı 2 bin 800 lira iken 2018 yılında uygulanacak olan metrekare fiyatı artış ile beraber 21 bin 800 liraya çıktı.

Bayraktar Caddesi İsyan Ettirdi

Fahiş artışın vurduğu bir diğer noktada Beylikdüzü sınırları içerisinde yer alan Bayraktar Caddesi oldu. Bayraktar Caddesi için uygulanan emlak vergisi metrekare fiyatı 429 lira iken 2018 yılında emlak vergisi ödeyen kişiler için metrekare fiyatı yüzde 500 arttırılarak 2 bin liraya yükseldi.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz