Emlak Vergisi Affından Nasıl Yararlanırım?

Emlak vergisinin Türkiye il ve ilçe sınırları içerisinde yer alan her yapı veya gayrimenkul için ödenmesi gerektiğini hepimiz biliyoruz. Sene içerisinde iki ayrı ve eşit taksit halinde ödenen emlak vergilerinde yaşanan en büyük sorunlardan bir tanesi de bu vergilerin düzenli şekilde ilgili kurumların hesaplarına yatırılmamış olması olarak görülüyor. Hal böyleyken gündeme gelen vergi affı ile beraber vatandaşların da önceki borçlarını yapılandırması anlamında oldukça güçlü emareler bu af içerisinde barınıyor. Son zamanların en çok konuşulan konularından biri olan emlak vergisine gelen af olgusu için belirli şartların da sağlanmış olması elzem bir noktada yer alıyor.

Son Başvuru Tarihi Ne Zaman?

Öncelikle emlak vergisi borcu olanların af kapsamından yararlanabilmeleri için 31 Mart tarihinden önce borçlanmış olmaları gerekiyor. Emlak vergisi affını değerlendirebilmek için ve bu borçları yapılandırmak için başvuru tarihleri de belirlenmiş durumda. 31 Temmuz 2018 tarihini son gün olarak belirleyen kurumlar vatandaşların başvuru süreçlerini de net bir şekilde ortaya koymuş. E-Devlet ve ilçe belediyeleri üzerinden yapılabilen başvurular sayesinde son derece rahat bir şekilde emlak vergi borçlarınızı yapılandırma yoluna gidebiliyorsunuz.

Emlak Vergisi Borçları Nasıl Yapılanıyor?

Borçlarınızı yapılandırmak için seçmeniz gereken belirli seçenekler de ortaya konuluyor. Bu borçlarınızı peşin ödeyebileceğiniz gibi 6,9,12 veya 18 aylık taksitler ile de ilgili kurumlara yatırabiliyorsunuz. Hem borçlarınızı hafifletme hem de uzun vadeli ödeme yöntemi sunması ile beraber emlak vergisi afları oldukça önemli kolaylıkları ile dikkat çekiyor.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz