Emlak Vergisi İadesi İçin Dilekçe Örneği

 

Gayrimenkul sahibi olan kişiler emlak vergisi ödeme zorunluluğu bulunmakta olup, bazı kişiler emlak vergisinden muaftır. Bu durum ise tabi ki ödeme zorunluluğunu üzerinden almakta olup, yıllık olarak ödenmekte olan bu vergiden muafiyet söz konusu oluyor. Bu kapsama ise belli kişiler tabi olurken, bilmeden emlak vergisini ödeyen kişiler de bulunmaktadır. Bunlar ise emlak vergilerini iade isteme hakkı bulunmakta olup, boşu boşuna ödediklerini düşünmemelidir. Emlak vergisi iadesi için ise dilekçe yazılarak yatırılan ücretin iadesi için başvuruda bulunabilirsiniz. Emlak vergisinden genel olarak 200 m2 yi geçmeyen ev tek ev sahipleri yararlanabilirken aynı zaman da emekliler, geliri olmayan kişiler, ev hanımları, şehit aileleri, gaziler, yetimler gibi şeklinde ilerlemektedir. Peki, emlak vergisi iadesi için dilekçe nasıl yazılır konusunda sizlere örnek bir dilekçe hazırladık.

Emlak Vergisi İadesi Dilekçesi Örneği 2018

 

Tarih : …./…/….

…………………….BELEDİYE BAŞKANLIĞINA

Emlak Vergisi Kanununun 8. maddesi uyarınca aşağıda vasıfları açıklanan meskenime indirimli vergi nispeti uygulanmasını, ödemiş olduğum vergi bedellerinin tarafıma iade edilmesini talep ediyorum.

– Hiçbir gelirim bulunmamaktadır.

-Türkiye sınırları içinde hisseli veya tam mülkiyet kapsamında brüt yüzölçümü 200 metrekareyi geçmeyen tek meskenim dışında başka meskenim bulunmamaktadır.

– Bu meskenimi muayyen zamanlarda dinlenme amacıyla değil, daimi olarak kullanmaktayım.

Yukarıdaki bilgilerin doğruluğunu kabul eder, gereğini arz ederim.

ADRES:

MÜKELLEF

Adı  ve Soyadı

(İmza)

GAYRİMENKULÜN:

Bina Vergisi Sicil No:………………………….

Belediyenin Adı   :……………………

Mahallesi     :…………………..

Cadde ve Sokağı     :……………..

No:     :………….

Pafta No: ………….

Ada No:  ………….

Parsel No: ………….

EKLER

1) Vergi mükellefiyetinin bulunmadığına dair belge.

2) T.C. Emekli Sandığı, Bağ-Kur ve Sosyal Sigortalar Kurumu Genel Müdürlüğünün ilgili birimlerinden alınan ve aktif sigortalı olmadığını gösterir belge.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


1 YORUM


  1. Warning: call_user_func() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'td_comment' not found or invalid function name in /home/emlakdanismanlar/public_html/wp-content/plugins/ad-inserter/ad-inserter.php on line 8274

CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz