Üzerinde görüşmelere devam edilen Torba Yasa kapsamında yapılan yeni düzenlemeler hakkında açıklamalarda bulunan Maliye Bakanı Naci Ağbal emlak vergisi hakkında gelen soruları yanı

Emlak Vergisi İçin Bakan Ağbal’dan Flaş Açıklama 
Üzerinde görüşmelere devam edilen Torba Yasa kapsamında yapılan yeni düzenlemeler hakkında açıklamalarda bulunan Maliye Bakanı Naci Ağbal emlak vergisi hakkında gelen soruları yanıtladı. Emlak vergisinde yüzde 50 sınırlama getirildiğini hatırlatan Ağbal bu değişikliğin yanı sıra Hazine taşınmazlarının vatandaşlara satışından turizm yatırımcılarını ilgilendiren konulara kadar farklı çok sayıda konu hakkında da bilgi verdi. 
Belediyelerin Vatandaşı Mağdur Etmesine İzin Vermeyeceğiz 
Emlak vergisi oranlarının belirlenmesinde kullanılan emlak vergisi yeniden değerleme oranı için bu sene bazı belediyelerin astronomik artış oranları belirlemeleri büyük tepkilerin ortaya çıkmasına neden olmuştu. Bazı bölgelerde yüzde 400 gibi son derece fahiş oranlarda zam yapılması üzerine hükümet duruma el atmış ve bazı değişiklikler üzerinde çalışıldığı duyurmuştu. 
Bakan Ağbal yapmış olduğu açıklamada vatandaşın mağdur edilmesine izin vermeyeceklerini belirterek bundan sonra Emlak Vergisi için yüzde 50 oranında sınırlama getirdikleri müjdesini verdi. Yani belediye tarafından yapılan zam yüzde kaç oranında olursa olsun vatandaş bir önceki yıl ödemiş olduğu emlak vergisi taksitinin en fazla yüzde 50 oranında zamlanmış olan tutarına kadar ödeme yapacak. 
Lojman Satışında Kamu Çalışanlarına Büyük Müjde 
Devlete ait olan lojmanların satışı hakkında da gelen soruları yanıtlayan Bakan Ağbal bu satışlarda kamu çalışanlarına öncelik verileceği müjdesini verdi. Lojmanda oturan kişiler isterlerse öncelikli satın alma hakkına sahip olacak. Konutu peşin ödeyene indirim yapılırken isteyen kişilere ise 4 senelik taksitle satış hakkı tanınacak. 

Kaynak:Emlakdanismanlari.com  

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.