Hayatınızı kolaylaştıran internet, her alanda bizlere yardımcı olduğu gibi, vergi ödemelerinde de olumlu bir şekilde yardımcı oluyor.

Birçok farklı vergiyi devlet dairelerine gitmenize gerek kalmadan ödeyebilmeniz artık mümkün. Mal sahibi olan ve emlak vergilerini oturdukları yerde ödemek isteyenler internet üzerinden ödeyebilirler.

İnternetten emlak vergisi nasıl ödenir?

Emlak vergisi internetten nasıl ödenir? Bu soru gündemde çok fazla kişinin sorusu olurken aşağıdaki adımları izleyerek basit şekilde ödeyebilirsiniz.

Tüm belediyelerin kendine özel internet sitesi bulunuyor. Bu sitelere giriş yaparak ilk adımı atabilirsiniz. Sitenin e-belediye uygulamasını kullanın. Uygulama içerisinde üyelik şartlarını yerine getirin. Giriş işlemlerinden sonra sorgulama sayfası üzerinden ne kadar borcunuz var görebilirsiniz. Ancak borç miktarının her yıl değiştiğini belirtelim. Açıklamada yer alan vergiyi ödemeniz için kart bilgileriniz gerekiyor. Emlak vergisi ödemek için kart bilgilerinizi girin ve onay işlemiyle birlikte borcunuzu ödemiş olacaksınız.

Emlak vergisi borçları iki farklı dönemde ödenmektedir. Mart ve Mayıs aylarında ödenen ücret 1. taksit olarak ödenir. 2. taksit ise Sonbaharda Kasım ayında ödenmektedir.

E-devlet ile ödeme!

İnternet üzerinden e-devlet sistemine giriş yapıp emlak vergisini ödemeniz mümkün. TC kimlik bilgilerinizle sisteme giriş yapın ve arama kısmından belediyenin sistemine direk bağlantı kurup erişim sağlayabilirsiniz. Erişim sağladıktan sonra tıpkı yukarıdaki işlemde olduğu gibi kart bilgilerinizi girip borcunuzu ödeyebilirsiniz.

Sizlerinde sormak istediği veya sorun yaşıyorsanız aşağıdan yorum kısmından bize bildirebilirsiniz.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz