Emlak Vergisi Ödemeleri Hangi Bankalara Yapılır?

 

Emlak Vergisi Ödemeleri 2015 Kasım Vergi Takvimindeki detaylara göre 30 Kasım tarihine kadar verginin ikincisinin ödenmesi gerekiyor. Emlak vergisi hangi bankaya yatırılıyor sorusu ise aslında geniş yelpazede hizmet sunuyor. Peki, emlak vergisi hangi bankaya yatırılıyor?

Emlak Vergisi Nedir?

 

Gayrimenkul sahiplerinin her yıl ödemesi gereken bir vergi türüdür. İlgili yasaya göre 30 Kasım tarihine kadar iki verginin de ödemesi gerekiyor.

Emlak Vergisinde Geçici Muafiyet Nedir?

 

Birçok gayrimenkul sahibinin merak ettiği konulardan birisi de emlak vergisinde geçici muafiyet nedir sorusu olmaktadır. Yeni inşa edilmiş olan yapılardan konut alan kişilerin 5 yıl süresince emlak vergisinden muaf olması olarak biliniyor. Emlak vergisi kanunun 5. Maddesi gereğince emlak vergisinin ¼’ünden muaf sayılmasıdır.

Emlak Vergisi Nereye Ödenir?

 

Emlak vergisi taşınmaz malın bulunduğu il ve ilçelerdeki belediyeye ödenebiliyor. Ödeme yapmak için Nüfus Cüzdanına ihtiyaç duyuluyor.

İnternet üzerinden emlak vergisi ödenir mi diye merak edenler için eğer ilgili belediye E-Belediye sistemini kullanıyorsa internet üzerinden vergi ödemesi yapmak da mümkün olabiliyor. Peki, emlak vergisi bankalara yatırılıyor mu?

Gayrimenkul sahiplerinin herhangi bir bankanın internet bankacılığı sistemine giriş yaparak vergi ödemeleri adı altındaki sekmedeki adımları takip ederek emlak vergisi ödemesini gerçekleştirebiliyor. Türkiye Cumhuriyeti sınırlarında aktif bir şekilde süreç işleten neredeyse tüm bankalara emlak vergisi ödenebilmektedir.

 

 

 

 

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz