Türkiye sınırları içerisinde yer alan her gayrimenkul için ödenmesi gereken zorunlu olan vergilerden bir tanesi de emlak vergisidir. Emlak vergisi ile alakalı olarak borcu bulunan vatandaşların bu borç giderlerini yapılandırmaları verecekleri dilekçe ile beraber oldukça mümkün bir konumda yer alıyor.

Emlak Vergisi Borçlarını Yapılandırma Süresi

Emlak vergisi borçlarını yapılandırmak için önemli tarihlere de dikkat etmek gerekiyor. Zira emlak vergisi yapılandırma başvurularının 31 Temmuz 2018’de sona ereceğinin altını çizelim. Bu başvuruların yapılacağı mecralar ise ikiye ayrılıyor. Vatandaşlar yapılandırma için hem e-devlet üzerinden hem de ilçe belediyelerine verecekleri dilekçe ile başvuru işlemlerini başlatabiliyorlar.

Borçlar Nasıl Ödeniyor?

Emlak vergisi borçlarını yapılandırdıktan sonra bunu ödemeniz için de çeşitli alternatif yöntemler mevcut. İsterseniz bu borçlarınızı peşin ödeyebileceğiniz gibi 6-9-12-18 aylık taksitler ile de borcunuzu kapatmanız mümkün. Yapılandırmalar da ilk taksitlerin 1 Ekim tarihine kadar ödenmesinin gerekli olduğunu da bu noktada vurgulamak gerekiyor.

Emlak Vergisi Yapılandırma Dilekçesi

Emlak vergisi borçlarını yapılandırmak için bir dilekçenin verilmesinin zorunlu olduğunu yukarıda belirtmiştik. Bu dilekçe üzerinde vergi affından yararlanılarak yapılandırmanın talep edildiği ibare yer alıyor. Vergi borcunu taşıyan gayrimenkul ile ilgili gerekli belgelerin de dilekçe üzerinde yer alması gereken önemli bilgiler arasında olduğunu hatırlatalım. Bu verileri dilekçenizde belirttiğiniz andan itibaren yapacağınız başvurular ile beraber borçlarınızın yapılandırmasının önünü de açmış oluyorsunuz.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz