Emlak Vergisine İtiraz Süresi Uzatıldı!

Emlak vergisi için gerçekleştirilen 4 yıllık yeniden değerleme oranları için itiraz süresinin uzatıldığı duyuruldu. Emlak vergisi beyan değeri itirazı için normalde 1 Eylül 2017 olarak belirlene son itiraz süresi bu tarihin adli tatile denk gelmesi nedeni ile resmen uzatıldı. Açıklanan yeni tarihe göre itiraz etmek isteyen kişilerin bu itirazlarını mutlaka en geç resmi tatilin sona ermesini takip eden 7 gün içerisinde gerçekleştirmek zorunda.

Vergi Mahkemelerine İtiraz Davası Açılmalı 

Emlak vergisinin belirlenmesinde kullanılacak olan yeniden değerleme oranları hatırlanacağı üzere Belediyelerin kendi komisyonlarınca yeniden belirlenmişti. 4 yıl boyunca geçerli olarak kabul edilecek bu oranlar bazı bölgelerde son derece fahiş artışların yaşanmasına neden olurken fahiş artışın yaşandığı bazı bölgelerde vatandaşların sonradan mağdur olmamak adına mutlaka itiraz haklarını kullanmaları gerekiyor. Emlak vergisi yeniden değerleme oranına itiraz etmek isteyen kişilerin ise yaşadıkları yerde bulunan ve söz konusu taşınmazın bağlı olduğu vergi mahkemelerine itiraz davası açmaları gerekiyor.

İlk İş Olarak Muhtarınıza Uğrayın 

Bazı belediyelerin internet sitelerinde hala yeniden değerleme oranlarını beyan etmemeleri nedeni ile vatandaşları uyaran TGM Trend Gayrimenkul Genel Müdürü Hakan Erilkun ilk iş olarak mahalle muhtarlıklarına gidilerek bu oranın öğrenilmesini istedi. Erilkun fahiş bir artışın yaşanması durumunda vergi mahkemelerine itiraz davası açılması gerektiğini belirterek aynı sınırlar içerisinde yer alan taşınmaz sahiplerinden sadece bir tanesinin dava açmasının yeterli olduğunu dile getirdi.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz