Daha güvenilir bulunması nedeni ile ülkemizde pek çok kişi gayrimenkul yatırımı yapmayı tercih ederken yatırımdan en yüksek kazancı sağlamak için mutlaka doğru tercihlerde bulunulm

Emlak Yatırımı İçin Dükkân Mı Yoksa Daire Mi Almalı?
Daha güvenilir bulunması nedeni ile ülkemizde pek çok kişi gayrimenkul yatırımı yapmayı tercih ederken yatırımdan en yüksek kazancı sağlamak için mutlaka doğru tercihlerde bulunulması gerekiyor. Bu alanda en çok merak edilen soruların başında ise “emlak yatırımı için dükkân mı yoksa daire mi almalı?” sorusu yer alıyor. Peki, dükkân mı ev mi sorusunun yanıtı nedir?
Taşınmaz Amortisman Süreleri İçin Araştırma Yapın 
İster dükkân ister ev isterseniz de yazlık yatırımı yapacak olan bu alanda karar vermeden önce ilk dikkate almanız gereken en önemli veri amortisman süreleridir. Amortisman süresi kısa olan yatırımlar her zaman için daha iyi yatırım seçenekleridir. Konutta amortisman süresi daha uzun olmakla beraber dükkanların amortisman süresi ise daha kısadır. Alacağınız taşınmazın amortisman süresi hesaplama işlemi için ödeyeceğiniz toplam maliyeti aylık kira bedeline bölerek işlem yapmanız yeterlidir. 
Kira Getirisi Garanti Olan Yatırımları Tercih Edin 
Günümüzde artık pek çok kira garantili konut projesi üretilmekte olup bu sayede konut yatırımı yapmak isteyen kişilere risksiz bir yatırım yapmaları konusunda fırsat verilmektedir. Bunun yanı sıra işlek caddelerde olan dükkanlar, toplu ulaşıma yakın olan evler gibi lokasyon avantajı olan taşınmazlar kiralamalarda size kolaylık sunacaktır. Yine tadilat gerektirmeyen, hızlı sürede kiraya verebileceğiniz taşınmazlar da maliyet açısından avantaj sunacak ve size daha yüksek kira getirisi sağlayacaktır. 

Kaynak:Emlakdanismanlari.com  

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.