Gayrimenkulde Gelişen Trendler Avrupa 2017 Raporu Açıklandı

URBAN Land Institute (ULI) ve PwC tarafından yapılan ve Avrupa’da emlak yatırımı yapmak isteyen kişilerin oldukça yakından takip ettiği merakla beklenen Gayrimenkulde Gelişen Trendler Avrupa 2017 raporu açıklandı. Rapor sonucunda İstanbul’un Avrupalı yatırımcılar tarafından artık eskisi kadar fazla tercih edilmediği görülürken bunun en büyük nedeni olarak ise yapılan darbe girişimi gösterildi.

İstanbul Sıralamada Geriledi 

Sayıları 800 ‘ü aşan ve uzmanlık alanı emlak yatırımı olan profesyonel kişilerin görüşlerini dikkate alınarak hazırlanan rapora göre İstanbul 2016 yılında mevcut emlak yatırımına göre en iyi 30 şehir sıralamasında 14. basamakta yer alırken 2017 yılında son derece sert bir düşüş ile 14 sıra birden gerileyerek 28. basamağa geriledi. Gelişme öngörüsü dikkate alınarak belirlenen en iyi 30 Avrupa şehri sıralamasında da benzer bir düşüş yaşayan İstanbul 2016 raporunda 7. Sırada yer alırken 2017 raporunda ise 20 sıra birden düşerek ancak 27. sırada listeye giriş yapabildi

Yatırımcıların Yeni Gözdesi Almanya 

Rapora göre 2017 yılında Avrupa’da emlak yatırımı yapmak isteyen yatırımcıların yeni gözdesi Almanya olacak gibi görünüyor. Almanya’nın pek çok bölgesinde yatırımcıların emlak almak için son derece istekli olduğu görülürken İstanbul’un yatırımcıların ilgisini kaybetmesindeki en önemli nedenin başarısızlıkla sonuçlanmasına rağmen yapılan darbe girişimi olduğu iddia edildi. Avrupalı yatırımcıların aksine ise Ortadoğulu yatırımcıların 2017 yılında Türkiye emlak piyasasına olan ilgisinin artması bekleniyor.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz