Emlak Yatırımı İçin İstanbul’a Alternatif Olabilecek 7 Şehir Önerisi

Emlak yatırımı yapmak isteyen kişilerin büyük bir bölümü yüksek kapasiteye sahip olması nedeni ile İstanbul’u tercih ediyor. Ancak son yıllarda İstanbul’da yatırım maliyetlerinin artan konut fiyatlarına paralel olarak yükselmesi ve konut yatırımı amortisman sürelerinin yükselmesi ile İstanbul konut yatırımındaki cazibesini yitirmeye başladı. İşte emlak yatırımı için İstanbul’a alternatif olabilecek 7 şehir önerisi

  1. Antalya

Türkiye’nin en gözde tatil beldelerine ev sahipliği yapan Antalya REIDIN Türkiye Konut Piyasası Genel Bakış Ocak 2016 raporunda İstanbul’u geride bırakarak bölgesel satış fiyatı yıllık değişimi ikincisi olmayı başarmıştı.

  1. Ankara

Türkiye’nin başkenti olması nedeni ile sürekli olarak gelişmeye devam eden Ankara kentsel dönüşüm projeleri ile değerlenmeyi sürdürüyor. Yeni markalı konut projeleri yatırım fırsatı arayan yatırımcılara hitap ederken yüzde 19 olan amortisman süresi ise 7 büyükşehir belediyesi arasında Ankara’yı öne çıkarmayı başarıyor.

  1. Bursa

Ticari alanda gelişimi markalı konut projeleri ile bütünleştirmeyi başaran Bursa REIDIN Türkiye Satılık Konut Fiyat Endeksi verilerine göre en yüksek fiyat artışı verisine sahip olan şehir. Bu sayede konut yatırımı için avantaj arayan kişilere hitap ediyor.

  1. Adana

Kira getirisi oranlarının her geçen gün yükselmeye devam ettiği Adana bu sayede emlak yatırımcılarına kaçırılmayacak fırsatlar sunuyor. Yine bölgesel satış fiyatı yıllık değişim oranları da yatırım için oldukça uygun sınırlarda yer alıyor.

  1. İzmir

Kentsel dönüşüm projeleri ile adeta emlak sektöründe şaha kalkan İzmir yükselen konut fiyatları ile satış performansı ile emlak yatırımı için değerlendirilmesi gereken şehirlerarasına girmeyi başarıyor.

  1. Kayseri

Ekonomik gücünü her geçen gün arttırmaya devam eden Kayseri bu gelişime paralel olarak emlak sektöründe de yükselişini sürdürüyor. Son 5 senelik zaman dilimi incelendiğinde bölgede hem konut satış fiyatları hem de konut kira fiyatları istikrarlı bir şekilde yükselirken bu yükselişte bölgeyi yatırım için uygun hale getiriyor.

  1. Gaziantep

Konut satın alma gücü kapsamında yapılan değerlendirmelerde üçüncü sırada yer alırken konut projeleri büyük bir hızla satılıyor. Bu da konut yatırımı için şehri cazip hale getiriliyor.

 

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz