Emlak Yatırımı Yapmak İsteyenlere 4 Tavsiye

Birikimini değerlendirip emlak yatırımı yapmak isteyenler, doğru tercihler yapmaları takdirinde kazançlarına kazanç katabiliyor.

Evin Finansmanı

Yatırım yapmak adına konut satın almak isteyenler, evin finansmanı ile ilgili doğru bir karar vermelidir. Yeni konut projelerinden, birinci el bir daire satın almak isteyenler; gayrimenkul geliştiricilerinin sunduğu ödeme imkanları ve kampanyalarını detaylı bir biçimde inceleyip, ona göre karar vermelidir. Peşinat bedelleri, faiz oranları ile bütçe ve konutun kiraya verilmesi durumunda elde edilecek olan kira getirisi iyice karşılaştırılmalıdır.

Bölge Değerlendirmesi

Emlak yatırımı yapma düşüncesine sahip olanlar, yatırım yapmak istedikleri bölge ile ilgili derin bir araştırma yapmalı, emlak pazarını yakından takip etmelidir. Bölgedeki gayrimenkullerin satılık ve kiralık fiyatları hakkında bilgi sahibi olmak için vakit ayırmaları gerekiyor.

Kentsel Dönüşüm Kapsamındaki Konutlar

İkinci el konut satın alarak yatırım yapmak isteyenler, tercihini öncelikle kentsel dönüşüm alanında yoğun faaliyet halinde olan ilçelerden yana yapmalıdır. Konutun bulunduğu bina, kentsel dönüşüm kapsamında yenilendiği takdirde hızlı bir değer artışı söz konusu olacaktır.

Ulaşım Olanakları

Satın alınan konutu hemen kiraya verip, kısa sürede kazanç elde etmek isteyenlerin bilmesi gereken önemli hususlar bulunuyor. En kısa sürede, en iyi fiyat ile kiraya verilebilen konutların ortak özellikleri; ulaşım olanaklarının elverişli olması ve konumunun merkezi olmasıdır. Yakın çevresinde hastane, okul, alışveriş merkezi ve park bulunan konutlar çok daha kolay bir şekilde kiraya verilebilir.

 

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz