TOKİ (Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı) emlak yatırımı yapmak isteyen kişilere yönelik olarak farklı illerde bulunan toplam 76 adet arsayı satışa çıkaracağını duyurdu. S

Emlak Yatırımı Yapmak İsteyenlere TOKİ Kaçırılmayacak Fırsatlar Sunuyor 
TOKİ (Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı) emlak yatırımı yapmak isteyen kişilere yönelik olarak farklı illerde bulunan toplam 76 adet arsayı satışa çıkaracağını duyurdu. Satılacak olan arsaların toplam büyüklüğü olarak 971 bin 623 metrekare rakamı açıklanırken arsaların yer aldığı iller ise Ankara, Adana, Antalya, Afyon, İzmir, Diyarbakır, Kayseri, Elazığ, Konya, Kayseri, Trabzon, Ordu ve Sivas olduğu duyuruldu. 
TOKİ Açık Arttırma Yöntemi İle Satışa Çıkıyor 
Belirtilen illerde yer alan arsaların satışı için TOKİ tarafından açık arttırma yapılacağı duyuruldu. Açık arttırmanın yapılacağı tarih olarak 26 Ocak 2017 Perşembe günü belirlenirken müzayede yeri olarak ise İstanbul’da yer alan TURYAP Genel Müdürlük Müzayede yeri ve Ankara’da yer alan TOKİ Bilkent Merkezi açıklandı. 
Ankara TOKİ Satışları 
TOKİ tarafından Ankara sınırlarında satışa çıkarılacak olan yerler arasında küçük sanayi sitesi alanları içerisinde yer alan ve depolama alanı niteliğine sahip olan 47 adet parsel bulunurken bu alanların satışlarının toplam tutar üzerinden yüzde 25 oranında peşinat ve kalan tutarın 60 ay vadeli olacak şekilde satılacağı belirtildi. Bunun yanı sıra Etimesgut ilçe sınırları içerisinde yer alan üniversite alanının yüzde 15’i peşin, kalan tutarı da 48 ay vadeli olarak satılacak. Yine bunlara ek olarak Antalya’da ticaret e turizm alanı, İstanbul’da özel ilköğretim, sosyal kültürel tesis alanları ile bakım ve akaryakıt alanları da satışa çıkarılan TOKİ arsaları olarak öne çıkıyor. 

Kaynak:Emlakdanismanlari.com  

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.