Gayrimenkulde Yabancılara Vatandaşlık Hakkı Beklenen Etkiyi Yaratmadı

Yabancılara konut satışı teşviki olarak getirilen KDV istisnası ve yabancılara konut alımlarında sağlanan vatandaşlık hakkı sektörde beklenen etkiyi gösteremedi. Konu hakkında açıklamalarda bulunan Cushman & Wakefield şirketinin yönetim kurulu üyelerinden biri olan Tuğra Gönden sağlanan teşviklerin şu ana kadar ticari gayrimenkul satışlarında beklenen etkiyi gösteremediğini dile getirdi.

Ataşehir Yeni Cazibe Merkezi Olmaya Aday 

Türkiye’de emlak sektörünün geleceği ve beklentileri hakkında bilgilendirme toplantısı yapan Cushman & Wakefield şirketinin yönetici ortaklarından olan Tuğra Gönden ve Toğrul Gönden şu ana kadar verilen teşviklerin beklenen büyük etkiyi yaratamadığını dile getirirken konut sektöründe yaşanan sıkıntıların sadece bir bölümünün çözümlendiğine dikkat çekti. Türkiye’de ofis üretiminin yeni yeni hak ettiği ilgiyi gördüğünü dile getiren Gönden ofis üretiminde yeni cazibe merkezinin Ataşehir olarak öne çıktığını belirtti. Bunun en önemli nedeni ise Ataşehir’in ulaşım olarak merkezi konumda yer alması ve işverenlerin çalışanlarına yakın bir konumu tercih etmeleri gösterildi.

AVM Açmak Artık Daha Zor Hale Geldi 

Açılan alışveriş merkezlerinin yüzde 40 – 50 arasında değişen doluluk oranları ile kapılarını ziyaretçilere açtığını belirten Gönden şu anda alışveriş merkezi açmanın zorlaştığını belirtti. Bunun en önemli nedeni olarak ise talepten daha fazla AVM açılması olarak gösteren Gönden yeni açılan alışveriş merkezlerinde riskin büyük olduğuna dikkat çekti. Online satışların artmasının da AVM’ler için olumsuz etki yarattığını belirten Gönden yine de yakın zamanda kapanma haberleri gelmesini beklemediklerini belirtti.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz