6 Bin Liralık Kaparosunu Alamayan Kadın Emlakçıda Sinir Krizi Geçirdi 

Bilindiği üzere emlakçılar vermiş oldukları hizmetler için ön bir sözleşme imzalatıyor ve bu hizmet karşılığında belirlenen oranlarda kaparo tahsilatında bulunuyor. Bu kaparo işlemin tamamlanmasının ardından ödenmesi gereken tutardan düşülüyor ve kalan bakiye tahsil ediliyor. Ancak işlemin kiralamak isteyen kişiden kaynaklanan sorunlar nedeni ile gerçekleşmemesi durumunda kaparonun yanması olarak bilinen durum gerçekleşiyor ve emlakçı bu tutarı iade etmiyor.

6 Bin Liralık Kaparo Sinir Krizi Geçirtti

Emlakçılar ile kiralık arayan kişileri en çok karşı karşıya getiren konuların başında yer alan kaparo pek çok tartışmaya neden olabiliyor. Bunlardan biride Adana’da yaşandı. İddialara göre Adana’da İlkem Ay Çınar isimli kadın daire kiralamak için emlakçıya 6 bin lira kaparo vererek işlemlere başladı. Ancak daha sonra kiralama işinden vazgeçti ve emlakçıya vermiş olduğu kaparoyu geri talep etti. Emlakçının telefonda kaparo tutarını iade etmeyeceğini söylemesi üzerine tartışma yaşanırken kadın parasını yüz yüze istemek üzere emlak ofisine gitti.

Kaparo İade Edilmedi

Kadının emlakçıda yapmış olduğu yüz yüze görüşmede etkili olmadı ve emlakçı kaparoyu kesinlikle iade etmeyeceğini dile getirdi. Bunun üzerine emlakçı ile kadın arasında yeni bir tartışma alevlendi ve genç kadın bunun üzerine fenalık geçirdi. Çağrılan ambulans ile Çukurova Dr. Aşkım Tüfekçi Devlet Hastanesine götürüldü. Hastanede ilk müdahalesi yapılan genç kadın emlakçıdan şikâyetçi olmadı.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz