Konutta Emlakçı Köpüğü Krize Neden Olabilir

İnşaat sektörü farklı pek çok sorunla aynı anda mücadele etmeye çalışırken sektörde ortaya çıkan sahte emlakçılar da ayrı bir krize neden oldu. İnternet siteleri üzerinden verilen ilanlar arasında yaşanan fiyat farkları konutta emlakçı köpüğü iddiaların güçlendirdi.

Aynı Konut İçin Verilen İlanlar Arasında Rekor Fark Var

Sahte emlakçılar yapmış oldukları satışlardan daha yüksek komisyon tahsil edebilmek için konut fiyatlarını şişirirken internetten aynı konutlar için verilen ilanlar arasında rekor fiyat farkı olduğu görülüyor. Aynı sitede yer alan ikiz villalar için dahi 400 bin liralık fark olduğu görülürken ortaya çıkan bu fiyat farkı ciddi alıcıların da konut alımı için beklemede kalmasına neden oluyor. Alım için bekleyen kişiler fiyat farkı nedeni ile kararsızlığa düşerken gerçek fiyatların ucuz olması nedeni ile şüphelenen kişiler alım için kararsızlık yaşıyor.

Özellikle De Kadıköy’de Fiyatlar Şişiriliyor

İstanbul’da yaşanan konut fiyatlarındaki dalgalanma özellikle de Kadıköy’de kendisini sert bir şekilde hissettiriyor. Yaşanan sorunun tek çözümü ise emlakçılık yapmak isteyen kişilerin belirli kriterleri taşımasını zorunlu hale getirecek olan yeni yasanın çıkarılması olarak gösteriliyor. Böylelikle her önüne gelen kişinin emlakçılık yapmasının önüne geçilirken aynı zamanda emlakçılık yapan kişilerin üzerinde oluşturulan baskı da mesleklerini doğru yapmalarını teşvik edecek. Bu sayede sektörde yaşanan bu tip sorunlar da mümkün olan en düşük seviyeye çekilecek.

Sektörde Emlak fiyatlarını köpürten emlakçılar hakkında düşünceleriniz nedir? Lütfen bize yorumla bildirin

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz