Emlakçı Olmak İçin Ne Gerekiyor?

Belli bir ücret ya da komisyon karşılığında ilgili pazarlama işini yapan kişiye emlakçı denir. Ülkemizde gelişme gösteren sektörlerden bir tanesi olmakla birlikte, daha çok emekli öğretmenlerin yaptığı meslek olarak da bilinir. Küçük bir ofis ve yardımcı ile birlikte emlakçı olmak kolay gibi görünüyor ancak bunun için belli başlı kriterler var dilerseniz bu kriterlere hep birlikte göz atalım.

Emlakçı olmak için net bir madde sunulmuyor yani lise mezunu da olsanız dükkan açmak için gerekli belgeye ya da diplomaya sahipseniz sizler de emlakçı olabiliyorsunuz. İşletme ve pazarlama bilginiz varsa eğer sektörde tutunmanız çok kolaydır ancak bir de geniş çevrenizin olması gerekiyor ve bu sayede pazarlamak için ilan alabilesiniz!

Güzel bir ofis sizin reklamınızı çok daha iyi yapacaktır ve en önemlisi de müşteri ile olan dialogunuza dikkat etmeniz gerekiyor.
İlanları panoya asmak yerine güzle bir web site üzerinden bu işlemleri yapmak ve müşteriye daha profesyonel görünmek yine sizleri sektörde daha kalıcı kılacaktır.

Emlakçı olmak için siz de görüyorsunuz ki net kurallar karşımıza çıkmıyor bu yüzden sizlere sektörde nasıl kalıcı olabileceğinizden bahsetmek çok daha mantıklı geldi! Bu işi yapmak için geniş bir çevrenin olmasından söz ettik ve en önemlisi de komisyon konusunda müşteriye anlayışlı davranmanız gerekiyor. Ne kadar alırsam o karda kar mantığı ile hareket ederseniz eğer bir süre sonra iflasın eşiğine gelebilirsiniz. İnsanların emlakçılar ile çalışmamalarının en büyük nedenlerinden bir tanesi yüksek komisyon ücretleri ve yer gösterme parası adı altında alınan sahtekarlıktır. Bu tarz detaylara özen gösterdiğiniz takdirde sizler de güvenilir bir emlakçı olabilir ve sektörde uzun yıllar barınabilirsiniz.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz