Emlakçı Olmaya Karar Vermek

Bir emlak organizasyonu veya bireysel bir emlak ofisinde yer almaya hüküm verdiniz, ilk iş olarak; bir veya birden çok büro sahibiyle görüşmeli ve koşulları öğrenmelisiniz. Daha kısa zamanda düşünce sahibi olmak için firmaların tanıtım seminerlerine katılabilirsiniz.

Yakın çevrenizdeki bir emlak ofisinde işe başlamaktan yanaysanız, çevreden soruşturarak ve birkaç görüşme yaparak düşünce sahibi olabilirsiniz. İster bireysel, ister bir markanın temsilcisi olsun bütün emlak ofislerinin kendine özgü iş şartları vardır. Bu nokta ince bir çizgidir. Hüküm verirken her çeşitli detayı konuşup mümkünse kağıda dökmek sizin açınızdan mühimdir.

Bugün, gayrimenkul pazarında genel anlayış, sizin küçük bir sermaye ile nitelikli bir yapı arasında bizzat işinizin sahibi olmanızdır. Kazancınız, primlerle elde edilecektir.

Sigortaya (priminizi kendiniz ödeyerek) kayıt olarak (tahmini 500TL/ay) veya şirket kurarak (yaklaşık 1000TL/ay) maliyeye karşı görevinizi yapmak durumunda olacaksınız. Şayet, bunları yapmayıp, bizzat emlak ofisinizi kurmak isterseniz; (ilk süreçte hiç önermem) ciddi büro ve işletme giderlerinin yanında aylık minimum 3.000TL genel gider ödemek zorunda kalırsınız.

Ayrıca tanıtıma ödeyeceğiniz bedel de aylık minimum 1.000TL’yi bulacaktır. Her şeyden evvel basit maliyetleri en aza indirmek için kurumsallaşmış veya bölgesinde markalaşmış organizasyonları tercih etmelisiniz.

En az risk ve en ufak sermaye ile gayrimenkul işine girmek için sıkıntı ve bilgi almaya çalışın. Hayatınızı değiştirecek iş ortamını oluşturmak için, ayrıntılı araştırma yapmalısınız. CV’nizi güncelleyin, randevular alın ve ofisleri gezin.

Görüşmeler sırasında kendinizden emin olun ve sorular sorun, tam olarak yanıtlar isteyin. Ne Sebeple sizi seçelim ki sorusuna yanıtınız da bir sürü tam olarak olmalı…

Ofis ortamını, iş koşullarını, komisyon paylaşımını, ofisin sizlere katkılarını, ekibi, aklınıza gelebilecek her şeyi sıkıntı. Tecrübelerinizi, uyumlu bir biçimde ortaya koyun. Görüşmeye giderken siz de dersinize çalışmalı ve karşılaşacağınız sorulara ustalıkla cevap verebilmek için hazır olmalısınız. Görüşmelerinizde özünden emin davranmanız ve doğru kişi olduğunuzu hissettirmeniz, görüşmenin sizin tarafınızdan yönlendirilmesini olanağı sağlar .

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz