Artık Evi Size Emlakçı Robot Gezdirecek!

Teknoloji her geçen gün ilerlemeye ve insanoğlunu şaşırtmaya devam ederken çalışma hayatında insanların yerini robotların alacağı günlere az kaldığı iddia ediliyor. İnsansı robot teknolojisi konusunda her geçen gün yeni bir proje üretilirken emlak sektörü de gelişmeleri yakından takip ediyor. Bunun son örneklerinden biride Amerika’nın San Francisco eyaletinde hizmet veren Zenplace emlak acentesi tarafından kullanılmaya başlanan emlakçı robot projesi oldu.

Artık Emlak Satışlarını Robotlar Mı Yapacak?

Emlak satışı yapan robot üzerinde bir tablet taşıyor ve bu tablet aracılığı ile emlak temsilcisi bulunduğu yerden evdeymiş gibi sunum yapabiliyor. Yani emlak satışını yine emlakçı yapıyor ancak emlakçının fiziksel olarak evde bulunma zorunluluğu ortadan kaldırılıyor. Bu sayede dijital bir emlak deneyimi yaşanmasına olanak sağlanıyor. Bu sayede emlak sektöründe hizmet veren şirketler artık daha az çalışanla çok daha geniş bir bölgede hizmet verebilecek. Yani maliyet azaltılırken kazanç yükselecek. Ancak emlak sektöründe çalışan emlak danışmanları için yaşanan bu gelişme oldukça tedirginlik yarattı.

Sistem Türkiye’de Başarılı Olur Mu?

Sistemin geliştirilmesi gereken çok sayıda özelliği bulunurken Türkiye’de başarılı olup olmayacağı ise tartışma konusu oldu. Türk müşterilerin son derece zor ikna edilen müşteri grubunda yer alması robot uygulamaların başarısız olacağı inancının ağırlık kazanmasına neden olurken uygulama şu anda sadece San Francisco bölgesinde kullanılıyor.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz