Emlakçılar Artık Drone Kullanmaya Başladı

Gelişen teknolojiyi son derece yakından takip eden emlak sektörü sunduğu hizmetler ile şaşkına çevirmeye devam ediyor. Özellikle de inşaat süreçleri devam eden dairelerin satışlarını gerçekleştiren emlakçıların müşterilerine sunduğu hizmetler dudak uçuklatıyor. Teknolojinin en üst düzey temsilcilerinden biri olan insansız hava araçları arasında yer alan drone’lar artık emlakçılara da hizmet veriyor.

Manzarayı Merak Edenlere Resim Hizmeti 

İnşaatı sürmekte olan dairelerin manzaralarını müşterilerine göstermek isteyen emlakçılar bu amaç doğrultusunda drone kullanarak havadan manzara resmi çekiyorlar. Bu sayede dairelerinin penceresinden dışarı bakan kişilere nasıl bir manzara görecekleri konusunda emlakçılar teknolojiyi kullanarak kesin bir yanıt veriyorlar. Bu sayede çok katlı binalardan daire almak isteyen kişilere bina tamamlanmadan emlakçılar pencerelerinden baktıkları görecekleri manzarayı birebir yansıtmış oluyor. Drone kullanılarak örneğin 25. katta yer alan daire ile 20. katta yer alan dairenin göreceği manzarayı daire almak isteyen kişi görerek karar verebiliyor.

Drone Her Geçen Gün Daha Fazla Alanda Kullanılıyor

Günümüzde hobi amaçlı olarak kullanılan dronelara ek olarak artık profesyonel kullanım amacı ile tercih edilen pek çok drenoe da bulunuyor. Yine kamu alanında da pek çok konuda drone desteği kullanılarak daha kaliteli hizmet sunulması amaçlanıyor. Örneğin enerji hatlarında yaşanan sorunların tespit edilmesinde artık drone ile görüntüleme yapılırken yine su havzalarında yer alan su miktarının takibinde de bu insansız hava araçlarından yararlanılıyor.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz