İstanbul’da kiralık ev arayanlar, mutlaka kendi zevkine, bütçesine ve konumuna göre bir ev bulabiliyor. Bunun sebebi ise oldukça çeşitli ve çok sayıda evin bulunması oluyor. İstan

Beşiktaş’taki Emlak Piyasası
İstanbul’da kiralık ev arayanlar, mutlaka kendi zevkine, bütçesine ve konumuna göre bir ev bulabiliyor. Bunun sebebi ise oldukça çeşitli ve çok sayıda evin bulunması oluyor. İstanbul’daki kiralık evler hakkında Beşiktaş emlakçılarının birtakım açıklamaları bulunuyor.
İstanbul Emlakçılar Odası tarafından yapılmış olan açıklamada, kiralık evlerin sayısının fazla olduğu ve kira bedellerinin tüm il genelinde yüzde 25 azaldığı görülüyor. Kiralık evlerin aksine satılık evlerin fiyatı ise, olması gerekenin yüzde 35 üzerinde oluyor.
Emlakçılar ; Beşiktaş Referandumdan Sonra Duruldu
Emlakçıların açıklamalarına göre, referandum süreci, gergin siyasi ortam ve piyasalardaki olumsuz yönde olan gelişmelerden dolayı Beşiktaş’taki emlak piyasası oldukça durgun seyrediyor. Kira bedellerinin düşüş yaşamasına rağmen, 3+1 ve 4+1 evlerin kiraları, ortalama geliri olan bir aile için yüksek ve bu yüzden söz konusu evler boş kalıyor.
Kiraların düşmesinin bir diğer sebebi olarak da geçtiğimiz yıllardaki ani fiyat artışları yüzünden Beşiktaş’taki evlerden uzak kalınması ve diğer semtlerin tercih edilmesi gösteriliyor. Genel olarak konutların tercih edildiği Beşiktaş’ta ofislere pek uygun görülmüyor. Barbaros Bulvarı, Sinanpaşa ve Teşvikiye ise ofisler için tercih edilen bölgeler arasında yer alıyor.
Kentsel dönüşüm çalışmalarının Beşiktaş’taki emlak piyasasına fazla etki etmediğini belirten emlakçıların açıklamalarına göre, Beşiktaş’taki mahallelerin tercih edilmesi için önemli olan etkenler arasında; nezih olması, üniversitelere yakın olması, güvenli olması, sosyal imkanlarının avantajlı olması ve ulaşım olanaklarının fazla olması yer alıyor.

Kaynak:Emlakdanismanlari.com  

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.