15 Temmuz gecesi yaşanan darbe girişimi ve ardından gelen pek çok terör saldırısı nedeniyle ne yazık ki Türkiye 2016 yılında son derece zorlu bir süreçten geçmiş oldu. Yaşanan bu z

2016 Yılı Emlakçılar İçin Zor Geçti 
15 Temmuz gecesi yaşanan darbe girişimi ve ardından gelen pek çok terör saldırısı nedeniyle ne yazık ki Türkiye 2016 yılında son derece zorlu bir süreçten geçmiş oldu. Yaşanan bu zorlu dönemden pek çok sektör olumsuz etkilenirken bunlardan biride emlak sektörü oldu. Konu hakkında açıklamalarda bulunan Samsun Emlakçılar Odası Başkanı Mevlüt Oral emlakçıların son derece zorlu bir dönemden geçtikleri açıkladı. 
88 Esnaf ve 15 Emlakçı Kepenk Kapattı 
2016 yılına emlak sektörünün çok iyi bir başlangıç yaptığını tam işlerin yolunda gittiği bir dönemde yaşanan 15 Temmuz darbe girişimi ile işlerin bir anda raydan çıktığını belirten Samsun Emlakçılar Odası Başkanı Mevlüt Oral yaşanan bu sorun nedeniyle esnafların kepenk kapatma zorunda kaldıklarını dile getirdi. 
Oral kendi odalarına kayıtlı olan 88 esnafın kepenk kapattığını dile getirirken bunlardan 15 tanesinin emlakçılık işi ile meşgul olduklarını belirtti. 48 farklı meslek grubunun kendi odalarına kayıtlı olduğunu belirten Oral tüm sektörlerin darbe girişimi sonrasında olumsuz etkilendiklerini dile getirdi. 

Dolar Kuruda Olumsuz Etkiledi 
Yaşanan tüm bu olumsuzluklara ilave olarak sürekli artan dolar kurunun da sektörde büyük bir durgunluğa yol açtığını dile getiren Başkan Oral dolarla beraber emlak fiyatlarının da arttığını yaşanan bu artışında emlak satışlarını olumsuz etkilediğini söyledi. Yine kira fiyatları içinde rekor artış yaşandığı ve bu nedenle kiralama işlemlerinde de emlakçıların bu konuda da zorlandığını dile getirdi. 

Kaynak:Emlakdanismanlari.com  

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.