Satılık Daire Gezdirirken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Gayrimenkul danışmanları, müşterilerine daire gösterirken bazı hususlara dikkat etmelidir. Bu hususlar; kişisel bakım, dakik olmak ve doğru bilgi vermek gibi detaylarla örneklendirilebilir.

İlk İzlenime Önem Verilmeli

Gayrimenkul danışmanlarının, kişisel olarak her zaman temiz, bakımlı ve şık olması gerekmektedir. Müşterilerin ağırlanacağı ofis her zaman temiz, ferah ve modern olmalıdır. İlk izlenim oldukça önemlidir ve satılık daireyi görmek için gelen her alıcının, ileride de potansiyel bir müşteri olabileceği unutulmamalıdır.

Randevu Saatine Sadık Kalınmalı

Potansiyel alıcılar ile anlaşılan randevu saatini kesinlikle geciktirmemek, verilen saate sadık kalmak oldukça önemlidir. Bu durum, gayrimenkul danışmanının profesyonelliğini ve güvenilirliğini gösterir. Potansiyel alıcıda iyi bir izlenim bırakır.

Dairenin Bulunduğu Bina Hakkında Bilgi Verilmeli

Alıcılara daire ile ilgili bilgi verilirken öncelik daireden yana değil, binadan yana kullanılmalıdır. Binanın yaşı, durumu, bulunduğu bölge hakkında bilgi verilmeli; daha sonra daire ile ilgili bilgilendirmeler yapılmalıdır.

Daireye Önce Müşteri Giriş Yapmalı

Ufak bir detay gibi gözükse de oldukça önemli bir husus da daireye ilk önce müşterinin giriş yapmasıdır. Gayrimenkul danışmanı, kapıyı açtıktan sonra ilk olarak müşterileri içeri yönlendirmeli, daha sonra kendisi girmelidir.

Direkt Bilgi Verilmemeli

Gayrimenkul danışmanları, daire hakkında direkt olarak bilgi vermemelidir. Öncelikle alıcıların biraz gözlem yapmasını, dolaşmasını ve daha sonra kendilerine sorun yöneltmelerini beklemelidir. Verilen bilgiler; açıklayıcı, net ve doğru olmalıdır.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz