Emlak Piyasasına Yeni Düzenleme İçin Geri Sayım Başladı

Konut piyasasında yaşanan pek çok sorunu çözmek için geliştirilen yeni yasal düzenlemeler hakkında Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci açıklama yaptı. Türkiye Tüm Emlak Müşavirleri Federasyonu (TEMFED) Başkanı Hacı Ali Taylan’ın başkanlık yaptığı heyeti makamında kabul eden Bakan Tüfenkci gelen sorular üzerine emlak piyasasında bir dizi yeniliği hayata geçirecek olan yönetmeliğin hazır olduğunu ve Nisan sonu itibari ile görüşmelere açılacağını dile getirdi.

Referandum Sonrası Hayata Geçirilecek 

Bakan Tüfenkci yaptığı açıklamada şu anda gündemlerinde referandum çalışmalarının olduğunu belirterek yapılacak olan referandum sonrasında hızlı bir şekilde hazırlamış oldukları emlak piyasasına yönelik düzenlemenin de görüşmelere açılacağı müjdesini verdi. Önceliklerinin ikinci el otomobil pazarı olduğunu belirten Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci ikinci el otomobil pazarının sorunlarını giderecek olan yasal düzenleme değişikliklerinin ardından emlak piyasası için yapılacak olan düzenlemelere geçiş yapacaklarının müjdesini verdi.

Emlakçılara Yeni Yükümlülükler Getirilecek 

Şu anda sektörün en büyük sorunun önüne gelen herkesin emlakçı olması olduğunu dile getiren Tüfenkci yapılan yasal düzenlemeler ile beraber emlakçılık mesleğini yapmak isteyen kişilerde aranılacak olan standart bir kural uygulaması oluşturulacağını belirtti. Bu sayede tüm emlakçılar emlakçı belgesi alırken bu standartları yerine getirmekle yükümlü olacaklar. Emlakçıların tümünün ortak bir çatı altında toplanması ve ikinci el konut satışlarında standart düzenlemelere geçilmesi de toplantıda görüşüldü.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz