Sözleşmeli Portföy Almak

Bu işin olmazsa olmazı temel bilgileri size aktarmaya devam ediyorum. Kariyer sahibi bir emlak profesyoneli olmayı amaçlıyorsanız, birlikte çalışacağınız ve mülkünü pazarlayacağınız müşterilerinizle; sözleşme yaparak çalışma alışkanlığını edinmek zorundasınız. Bu yaklaşım size büyük ölçüde kazanç güvencesi sağlayacaktır. İnsanların herhangi bir konuda yetki verdikleri insanlara kazık atma olasılıkları oldukça düşüktür. Sözleşme ile yetkisini aldığınız bir mülk için para, zaman ve emek harcayabilirsiniz.

Diğer türlü çoğu kez emekleriniz ve paranız boşa gidecek. Çünkü siz çalışacaksınız pastayı başkaları yiyecek. Bu yüzden öncelikle sözleşmeli portföy edinmenin mantığını anlamaya çalışın ve satış sözleşmelerine ilişkin metinleri iyice hafızanıza yerleştirin. Anlaşma yapma başarısı sizin becerinize ve konuya hakimiyetinize bağlıdır. Bu konu hakkında mümkün olan her an defalarca pratik yapmalısınız. Gerekirse size yardımcı olabilecek, sözleşmeler konusunda uzman birinden yardım alın.

Dokümanların her satırından notlar çıkararak çalışın.

İşletme sahibi veya bir çalışma arkadaşınız, belli senaryolar kurgulayıp, sizi listeleme ve satış yapmanız için görevlendirsin. Diğer danışman arkadaşlardan, yaşanan zorluklar konusunda bilgi alın. Yeni işe başlayan danışman, portföy edinmenin çok kolay olduğunu düşünür. Ancak gerçek böyle değildir. İnsanlar, içgüdüsel olarak birine ya da bir şirkete bağlanmaktan kaçınırlar.

Sözleşme imzalamak genellikle olumsuzluk çağrıştırdığından, daha siz ağzınızı açmadan; bu konu hakkında negatif görüş beyan ederler. Dersine çalışmamış bir emlakçı bu itiraza sessizce boyun eğecek ve daha diğer konulara gelmeden maçı baştan verecektir.

Siz Satılacak Emlağı Sözleşme ile Alabiliyor musunuz?

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz