Web Tapu Uygulamasında Pilot Bölgeler Hangileri

/ 8 Kasım 2017 / 6 / yorumsuz
Web Tapu Uygulamasında Pilot Bölgeler Hangileri

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü geride bıraktığımız günlerde vatandaşların işlemlerini çok daha kolay bir şekilde yapmalarını sağlamak adına web tapu sistemini hayata geçirmişti.

Tapuda WEB Emlakçı Uygulaması İçin Sivas 2. Pilot İl Olarak Seçildi 
Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü geride bıraktığımız günlerde vatandaşların işlemlerini çok daha kolay bir şekilde yapmalarını sağlamak adına web tapu sistemini hayata geçirmişti. Daha sonra bu sisteme emlakçılar da dahil edilmişti. 
Pilot ilde başlayan uygulama büyük ilgi görürken Sivas bu alanda seçilen ve uygulamanın hayata geçirildiği 2. Pilot il olma başarısını gösterdi. Konu hakkında açıklamalarda bulunan Sivas Emlak Komisyoncuları ve Müşavirleri Derneği Başkanı Kerim Çayır büyük bir zorluğu başardıklarını dile getirdi. 

Kocaeli’nin Ardından Sivas’ta Da Emlakçılar Sisteme Eklendi 
Tapuda web emlakçı uygulaması ilk olarak Kocaeli’nde sisteme dahil edilmişti. Kocaeli sınırları içerisinde emlakçılık yapmaya hak kazanan 800 emlakçı sisteme dahil edilerek işlem yapma yetkisi verilmişti. Uygulama için pilot il seçilmeye hak kazanan ikinci ilimiz ise Sivas oldu. Sivas Emlakçılar Odası kaydı olan emlakçılar sisteme dahil edilerek uygulama bu ilimizde de hayata geçirilecek. Uygulamada yaşanan sorunlar tespit edilerek çözüme ulaştırılacak ve uygulama geliştirilerek yavaş yavaş tüm Türkiye’ye yayılacak. 
İşlemler Artık Çok Daha Kolay Tamamlanacak 
Yeni sistemde artık emlakçılar da sistemden alıcı ve satıcı tarafın evrakları ile başvuru işlemlerini gerçekleştirecek. Bu sayede işlemler çok daha kısa sürede tamamlanacak ve taraflar belirlenen randevu saatinde tapu dairesine giderek imza atarak işlemlerini tamamlayacak. Bu sayede tapu devri çok daha kolay bir şekilde yerine getirilecek. 

Kaynak:Emlakdanismanlari.com