Emlakçılar Kayıt Dışı Faaliyetlere Tepkili

Mersin Emlak ve Destek Faaliyetleri Meslek Komitesi Başkanı Nurettin Su yapmış olduğu konuşmada önümüzde ki yapacağımız çalışmalarda daha çok ön planda emlakçıların kayıt dışı faaliyetleri konusuna önem vereceklerini dile getirerek bunlar ile mücadele edeceklerini dile getirdi.

Emlak Sektörünün Gelişimi İçin Bu Çalışma Şart!

Kayıt dışı emlakçılar, her geçen gün çoğalması, sektörün gelişimini engellediğini dile getiren, Nurettin Su, bunun için çözüm üretilmesi gerektiğini dile getirirken, aynı zaman da sektörün daha çok büyümesi için birçok konuda çözümler getireceklerini de söyledi. Getirilen yeni yönetmeliğin kayıtsız çalışanlar için oldukça ağır yaptırımlardan oluştuğunu da söylemeyi ihmal etmedi. Komite olarak bu konuda oldukça titiz bir çalışma yapacaklarını da söyledi.

Emlak Sektörünün Kobi Olarak Kabul Edilmesi

Nurettin Su, yaptığı konuşmada emlak sektörünün birçok açığının olduğu ve eksiklerinin olduğunu dile getirirken, bu eksikler için mücadele edeceklerini söyledi. Bu eksiklerinden birisinin de Emlak sektörünün Kobi olarak kabul edilmemesi olduğunu dile getirirken, Kobi olarak kabul edilmesi durumunda KOSGEB’den yararlanılabileceğini söyledi. Bunun için Kobi olarak kabul edilmemiz adına çalışmalar başlatacağız dedi.

Yurt Dışında Yaşayan Türkler İçin Tanıtım Zamanı

Yurt dışında yaşamakta olan Türkler ve özellikle Avrupa’da bulunanlar ev için Mersin’i gözde yerlerden bulduğunu dile getiren Su, bunun için tam faaliyet zamanı olduğunu dile getirirken, ev satın almayı onlar için cazip hale getirilmesi gerektiğini söyledi. Tanıtım için tam zamanı diyerek yurt dışında yaşayan Türklere güzel fırsatlar sunulması gerektiğini söyledi.

 

 

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz