Emlakçılar Nasıl Portföy Bulur?

Kendisine meslek olarak emlakçılığı seçen kişilerin en çok dikkat etmeleri gereken konu müşteri portföyleridir. Emlakçı olarak çalışmak isteyen kişinin daha fazla komisyon geliri elde edebilmesi sahip olduğu müşteri portföyüne bağlı olmakla beraber yine aynı şekilde bu portföyün sürekli olarak geliştirilmesi gerekir. Peki, emlakçılar nasıl portföy bulur ve bu portföylerini nasıl geliştirebilir?

Bölgenizi İyi Tanıyın ve Kendinizi Bu Bölgede Tanıtın

Öncelikle kendinize bir hedef bölge belirleyin ve bu bölgeyi mümkünse sokak sokak tanıyın. Bölgede yer alan tüm siteleri, sosyal donatıları ve imkanları öğrenin ve potansiyel müşterilerinizi belirleyin. Bu bölgede kendinize çevre edinmeye çalışın, bölge esnafı ile ilişki kurarak bu ilişkiyi güçlendirin. İnterneti etkin bir şekilde kullanın ve internet üzerinden bu bölgeye ait olan ilanları inceleyin. İlan veren kişilerle iletişime geçerek bu bölge için sizde kendinizi tanıtan ilanlar yayınlayarak kendi portföyünüzü oluşturarak zamanla genişletebilirsiniz.

Rakiplerinizi Takip Edin!

Rakiplerinizin gerisinde kalmamak adına mutlaka portföyünüzü oluşturduktan sonra müşterileriniz ile olan ilişkilerinizi sıcak tutmanız gerekir. Rakiplerinizi sürekli olarak takip edin ve onların başardıkları olumlu girişimleri kendi sisteminize entegre etmeye çalışın. Müşterileriniz ile olan ilişkilerinizi her zaman sıcak tutun ve kibar, nazik, yardımsever olmaya özen gösterin. Ancak müşterilerinizin sizi sevmesini ve aileden biri olarak görmesini başarırsanız işinizde tutunabileceğinizi unutmayın ve kendinizi sürekli olarak mesleki anlamda geliştirmeyi ihmal etmeyin.

 

 

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz