Tapuda Yetki Verildi, Büyük Yenilik Devrede!

Tapunun Kısayolu sloganı ile Tapu Kadastro Genel Müdürlüğü tarafından kullanıma sunulan Web Tapu uygulaması deneme sürecini tamamladı. Deneme sürecinden başarı ile çıkan uygulama pilot bölge sürecini tamamladı ve tüm Türkiye genelinde kullanıma açıldı. Yeni sistem ile beraber vatandaşların tapu dairelerinde bekleme çilesi de sona ermiş oldu.

Artık Vatandaş Tapu İşlemlerini İnternetten Yapacak

Yapılan düzenlemeler ile beraber artık vatandaşlar taşınmaz satış ve alım işlemleri için gerekli adımları internet üzerinden yapabilecek. Tapu devri için yapılması gereken tüm işlemler tapu harcı ödemesi de dâhil olmak üzere internetten yapılacak ve taraflar sadece gerekli imzaları atmak için tapu dairesine gidecek. Bunun için web tapu üzerinden tapu randevusu verilecek ve bu sayede vatandaş işlemlerini yapmak için beklemek zorunda kalmayacak.

Gerekli İşlemleri Yetkilendirilen Emlakçılarda Yapabilecek

Yeni sistemde vatandaş isterse bu işlemleri kendisi yapacak isterse de bu işlemleri yapması için emlakçısını yetkilendirebilecek. Emlakçılar için yetki belgesi sistemi getirilecek ve bu işlemi sadece yetki belgesi olan emlakçılar yapabilecek. Bu sayede aynı zamanda haksız rekabetin de önü kesilmiş olacak. Tapu devir işlemleri ve tapu randevusu işlemlerinin yanı sıra sistemde isteyen kişiler üzerlerine kayıtlı olan taşınmazları görüntüleyebilecek, taşınmazların konumlarını görüntüleyebilecek. Yine isteyen taşınmaz sahipleri sahtecilik girişimlerine karşı önlem almak adına taşınmaza işlem yapılamaz beyan tesisinde bulunabilecek.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


2 YORUMLAR


  1. Warning: call_user_func() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'td_comment' not found or invalid function name in /home/emlakdanismanlar/public_html/wp-content/plugins/ad-inserter/ad-inserter.php on line 8274

      Warning: call_user_func() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'td_comment' not found or invalid function name in /home/emlakdanismanlar/public_html/wp-content/plugins/ad-inserter/ad-inserter.php on line 8274

CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz