Emlak Sektörüne Düzenleme Geldi

Emlak sektöründe uzun süredir yaşanan kaos ve karışıklık ortamında yavaş yavaş sona gelinmiş durumda. Nitekim farklı meslekler konusunda uzmanlaşmış olan kişilerin maddi kazançlarını arttırmak için emlak sektörüne yönelmesi ile başlayan dağınık süreç yeni yapılan düzenlemeler ile beraber son bulacağa benziyor. Farklı insanların emlak sektöründe boy göstermesi ile beraber gerçekten emlak işi yapanların durumları da bir hayli zora girmişti. Yaşanan bu negatif ortamın düzeltilmesi konusunda atılan adımlar ise ciddi bir boyut kazanmaya başladı. Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’nın yayımladığı kanuna göre daha kurumsal bir yapı içerisine alınacak olan emlak sektörü hizmetlerine daha düzenli bir şekilde devam edecek. 5 Haziran tarihinden itibaren yürürlüğe giren kanuna göre vergi levhaları, meslek odası kayıtları ve Milli Eğitim Bakanlığı onaylı mesleki yeterlilik belgeleri olması zorunlu hale getirildi.

Emlakçıların Kalitesi Artıyor

Gayrimenkul sektöründe çalışan yaklaşık 120 bin emlakçının olduğu düşünüldüğünde yapılan yeni düzenleme ile beraber bu sayının da gözle görülür oranda azalması da beklenen gelişmeler arasında yer alıyor. Bunlara ek olarak tapu harcında yapılan indirim ile beraber kredi faiz oranlarının da aşağı doğru ivme göstermesi emlakçılık sektörünün de tekrar eski refahına kavuşma sürecinde kilit rol oynayacak etmenlerin başında geliyor. Türkiye’de yapılacak olan seçimin de emlak sektöründe iş yapanlar açısından oldukça kritik olduğunu belirten yetkililer tarihler konusunda da yatırımcıları uyarmış durumda.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz