Emlakçılar hangi uygulamaları kullanmalı

/ 8 Kasım 2017 / 37 / yorumsuz
Emlakçılar hangi uygulamaları kullanmalı

Emlakçılık yapan kişilerin akıllı cep telefonlarına indirmeleri durumunda hayatlarını kolaylaştıracak olan 11 popüler uygulama sıralaması şöyle

Emlakçılar İçin Olmazsa Olmaz 11 Popüler Uygulama 
Emlakçılık yapan kişilerin akıllı cep telefonlarına indirmeleri durumunda hayatlarını kolaylaştıracak olan 11 popüler uygulama sıralaması şöyle:
1.TKGM Parsel Sorgulama


Hem İOS hem de Android platformuna indirilebilen TKGM Parsel Sorgulama uygulaması sayesinde özellikle de arazi ve arsa çalışan emlakçılara büyük kolaylıklar sağlanıyor. Uygulama üzerinden Türkiye sınırları içerisinde yer alan parselleri belirlenen kriterlere göre sorgulayabiliyor ve konumlarını harita üzerinden görüntüleyebiliyorsunuz. 
2.Camscanner
Çekilen evrakların resimlerini otomatik olarak PDF dosyasına dönüştüren uygulama aynı zamanda bu değişim esnasında resimlerin çıktı alındığında çok daha güzel görünmesini sağlayan düzenlemeleri de otomatik olarak yapıyor. Uygulama ücretsiz uygulamalar bölümünde yer alırken hem İOS hem de Android tarafından indirilebiliyor. 
3.Dropbox
Sürekli olarak dışarıda olması gereken emlakçıların istedikleri anda bilgisayarlarındaki verilere cep telefonları üzerinden ulaşmalarını sağlayan Dropbox sanal bir sabit disk görevi üstleniyor. 
4.Evernote
Sürekli olarak not almaları gereken emlakçılara kağıt kalem kullanma zorunluğunu kaldırarak kolaylık sunan Evernote yazılı notun yanı sıra aynı zamanda sesli not alma özelliği de sunuyor. 
5.Yandex Navigation
Güncel trafik durumuna göre alternatif yol haritaları çıkaran Yandex Navigation aradığınız tüm adresleri hiç zorlanmadan en kolay şekilde bulmanızı sağlıyor. 
6.Google Maps
Konum konusunda dünyanın en popüler uygulamalarından biri olan Google Maps özellikle de en yakın rakibi Yandex Navigation tarafından bulunamayan adresleri dahi bulabilme özelliğine sahip. 
7.Pusula 
İlana koyacağı taşınmazın hangi yöne baktığını yazmak emlakçılar için büyük bir öneme sahiptir. Bu uygulama sayesinde tamamen doğru bilgilere sahip olan bir ilan metni oluşturabilir, evin öne çıkaracağınız yönlerini belirleyebilirsiniz. iPhone kullanan emlakçılarda bu uygulama yüklü olarak gelirken diğer cihazlarda ise ücretsiz pusula uygulaması indirilmesi yeterli oluyor. 
8.Süper Pano 
Günümüzde cep telefonların çok yüksek derecede çözünürlüğe sahip olan kameralar geliştirmeleri ile emlakçıların büyük bir bölümü de ilan yayımlayacakların taşınmazların resimlerini cep telefonları ile çekmeyi tercih ediyor. İstediğiniz genişliği yakalayamıyorsanız ise bu durumda Süper Pano uygulaması ile bu sorunu çözebilirsiniz. Çektiğiniz iki komşu resmi birleştirerek tek bir karede görüntüleyebiliyorsunuz. Uygulamanın ücretsiz versiyonu bulunurken daha üst özelliklere sahip olan ücretli versiyonu da biliniyor. 
9.Cep Feneri 
İnşaatta yer alan daireleri tanıtırken karanlıktan şikâyetçi olan ya da elektrikleri kapalı olan daireleri tanıtırken zorlanan emlakçılar için cep feneri uygulamaları hayat kurtaran uygulamalar arasında yer alıyor. Bu uygulamalar sayesinde cep telefonunun flaş ışığı sürekli açık tutuluyor ve bu sayede cep telefonunuz bir anda cep fenerine dönüştürülüyor. 
10.Whatsapp
Dünyanın en popüler anlık mesajlaşma uygulaması olan Whatsapp aynı zamanda iş hayatı içinde de son derece faydalıdır. Uygulama sayesinde birbirleri ile müşteri ve emlak portföyü paylaşan emlakçılar sürekli olarak birbirleri ile irtibat halinde kalırken iletişim maliyetleri de düşürülüyor. 

11.MagicPlan
Tablet ya da cep telefonu kamerasını kullanarak bulunduğunuz mekânın planını çıkarmanızı sağlayan MagicPlan uygulaması aynı zamanda kat planı da oluşturabiliyor. 

Kaynak:Emlakdanismanlari.com  

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.

Yorum yaz