Emlakçılık yapan kişilerin akıllı cep telefonlarına indirmeleri durumunda hayatlarını kolaylaştıracak olan 11 popüler uygulama sıralaması şöyle:

1.TKGM Parsel Sorgulama

Hem İOS hem de Android platformuna indirilebilen TKGM Parsel Sorgulama uygulaması sayesinde özellikle de arazi ve arsa çalışan emlakçılara büyük kolaylıklar sağlanıyor. Uygulama üzerinden Türkiye sınırları içerisinde yer alan parselleri belirlenen kriterlere göre sorgulayabiliyor ve konumlarını harita üzerinden görüntüleyebiliyorsunuz.

TKGM Parel Sorgulama Android İndir
TKGM Parsel Soegulama iOS İndir

2.Camscanner

Çekilen evrakların resimlerini otomatik olarak PDF dosyasına dönüştüren uygulama aynı zamanda bu değişim esnasında resimlerin çıktı alındığında çok daha güzel görünmesini sağlayan düzenlemeleri de otomatik olarak yapıyor. Uygulama ücretsiz uygulamalar bölümünde yer alırken hem İOS hem de Android tarafından indirilebiliyor.

Camscanner Android İndir
Camscanner iOS İndir

3.Dropbox

Sürekli olarak dışarıda olması gereken emlakçıların istedikleri anda bilgisayarlarındaki verilere cep telefonları üzerinden ulaşmalarını sağlayan Dropbox sanal bir sabit disk görevi üstleniyor.

Dropbox Android İndir
Drobbox iOS İndir

4.Evernote

Sürekli olarak not almaları gereken emlakçılara kağıt kalem kullanma zorunluğunu kaldırarak kolaylık sunan Evernote yazılı notun yanı sıra aynı zamanda sesli not alma özelliği de sunuyor.

Evernote Android İndir
Evernote iOS İndir

5.Yandex Navigation

Güncel trafik durumuna göre alternatif yol haritaları çıkaran Yandex Navigation aradığınız tüm adresleri hiç zorlanmadan en kolay şekilde bulmanızı sağlıyor.

Yandex Navigation Android İndir
Yandex Navigation iOS İndir

6.Google Maps

Konum konusunda dünyanın en popüler uygulamalarından biri olan Google Maps özellikle de en yakın rakibi Yandex Navigation tarafından bulunamayan adresleri dahi bulabilme özelliğine sahip.

Google Maps Android İndir
Google Maps iOS İndir

7.Pusula 

İlana koyacağı taşınmazın hangi yöne baktığını yazmak emlakçılar için büyük bir öneme sahiptir. Bu uygulama sayesinde tamamen doğru bilgilere sahip olan bir ilan metni oluşturabilir, evin öne çıkaracağınız yönlerini belirleyebilirsiniz. iPhone kullanan emlakçılarda bu uygulama yüklü olarak gelirken diğer cihazlarda ise ücretsiz pusula uygulaması indirilmesi yeterli oluyor.

Pusula Android İndir

8.Süper Pano 

Günümüzde cep telefonların çok yüksek derecede çözünürlüğe sahip olan kameralar geliştirmeleri ile emlakçıların büyük bir bölümü de ilan yayımlayacakların taşınmazların resimlerini cep telefonları ile çekmeyi tercih ediyor. İstediğiniz genişliği yakalayamıyorsanız ise bu durumda Süper Pano uygulaması ile bu sorunu çözebilirsiniz. Çektiğiniz iki komşu resmi birleştirerek tek bir karede görüntüleyebiliyorsunuz. Uygulamanın ücretsiz versiyonu bulunurken daha üst özelliklere sahip olan ücretli versiyonu da biliniyor.

Süper Pano  Android İndir

9.Cep Feneri 

İnşaatta yer alan daireleri tanıtırken karanlıktan şikâyetçi olan ya da elektrikleri kapalı olan daireleri tanıtırken zorlanan emlakçılar için cep feneri uygulamaları hayat kurtaran uygulamalar arasında yer alıyor. Bu uygulamalar sayesinde cep telefonunun flaş ışığı sürekli açık tutuluyor ve bu sayede cep telefonunuz bir anda cep fenerine dönüştürülüyor.

Cep Feneri   Android İndir
Cep Feneri   iOS İndir

10.Whatsapp

Dünyanın en popüler anlık mesajlaşma uygulaması olan Whatsapp aynı zamanda iş hayatı içinde de son derece faydalıdır. Uygulama sayesinde birbirleri ile müşteri ve emlak portföyü paylaşan emlakçılar sürekli olarak birbirleri ile irtibat halinde kalırken iletişim maliyetleri de düşürülüyor.

Whatsapp   Android İndir
Whatsapp   iOS İndir

 
11.MagicPlan

Tablet ya da cep telefonu kamerasını kullanarak bulunduğunuz mekânın planını çıkarmanızı sağlayan MagicPlan uygulaması aynı zamanda kat planı da oluşturabiliyor.

MagicPlan   Android İndir
MagicPlan   iOS İndir

 

 

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz