Emlak Sektöründe Hiç Değişmeyen Klişeler!

Her sektörün kendisine has ve zamanın asla eskitmeyi başaramadığı klişeleri bulunmaktadır. Emlak sektörü de mesleki klişeler konusunda oldukça zengin bir kaynağa sahip olmakla beraber geçen yıllara rağmen bu klişeler bir türlü değişmemektedir. İşte emlak sektöründe hiç değişmeyen o klişeler;

Evimi Satmak İçin Gayrimenkul Danışmanına İhtiyacım Yok

Sizde bu şekilde düşünenler arasında yer alıyorsanız ne yazık ki büyük bir yanılgı içerisinde bulunuyorsunuz demektir. Çünkü emlak danışmanları hem evinizi kısa sürede çok daha fazla kişiye göstererek olası müşterilerle sizi kolay bir şekilde buluşturmakta hem de doğru reklam ile daha başarılı bir pazarlama süreci yürütür.

Evimin Değeri Bundan Çok Daha Yüksek

Genelde taşınmaz sahipleri ile emlakçılar en fazla belirlenen satış fiyatı konusunda sorunlar yaşamaktadır. Ev sahipleri çok daha yüksek fiyatlar talep etmeye çalışırken gayrimenkul danışmanları ise konutun kısa sürede satılmasını sağlayacak en doğru fiyatı belirlemek amacı ile çalışmaktadır.

Bir İki Güne Kesin Satarız

Ev satışı için bekleyenlerin en büyük amacı evlerinin mümkün olan en kısa sürede satılmasını sağlamaktır. Ancak çoğu zaman bu acelecilik konutun gerçek değerinin altında satılmasına neden olur. Bu nedenle konut sektörünü etkileyen çok sayıda faktör olduğunu unutmadan biraz daha sabır göstermeye çalışmanız sizin lehinize olacaktır.

Tamirat Yapmaya Gerek Yok

Taşınmaz sahipleri kiraya verme aşamasında taşınmaz üzerinde tadilat yapmaya ihtiyaç duymaz ancak taşınmaz ne kadar iyi durumda ise o kadar kısa sürede ve yüksek ücretle kiraya verileceği unutulmamalıdır. Bu nedenle gerekli tamiratların yapımı büyük önem taşır.

Merkeze Çok Yakın

Emlak satışını hızlandırmak için sıkça dile getirilen “Merkeze çok yakın” cümlesidir. Bir emlakçı gözüne bir gayrimenkul ya merkezdedir yada merkeze çok yakındır. Aksi kabul edilemez bir durum olarak görülmektedir.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz