İşinizin odak noktası sizsiniz gercekte… O nedenle fiziksel ve zihinsel olarak işinizin icinde ve odağında olun. Bolgedeyseniz bolgede,internette, randevunuzda, her neredeyseniz ge

Emlak Satışında İşe Odaklanmak Dürüst Olmak
Her zaman işinize odaklanın
İşinizin odak noktası sizsiniz gercekte… O nedenle fiziksel ve zihinsel olarak işinizin icinde ve odağında olun. Bolgedeyseniz bolgede,internette, randevunuzda, her neredeyseniz gercekten orada olun. İşinize ozgu bu ayrıntı gercekten ustunde durulması gereken bir başlık…
Daima Dürüst Davranın
Birkac nedenle daima doğruları soyleyin. Emlakcıların satış sektorunde unu pek de iyi değildir. Coğunlukla bilgisizliklerini gizlemek icin ve tabii ki insanları avlamak icin yalan soylerler. Aslında bircoğumuz hemen her konuda bazı gercekleri saklarız.
Biraz da insanlar doğruları işitmek yerine yalanlara daha cabuk inandıklarından bu durum genel olarak herkesin işine gelir. Ama sonucları cok yaralayıcıdır. Kaybedilen muşteriler, yıkılan hayaller, ucup giden paralar, tamir edilemeyen ilişkiler…
Emlak Satışında İlk Hayır ı Duymak
Kendinizi iyi satarsanız yetkiyi kaparsınız. İlk HAYIR’ı duyup yelkenleri suya indirmeyeceksiniz. Genellikle ilk hayır aslında hayır değildir. Muhtemel avınızın savunma mekanizması harekete gecmiştir ve size teslim olmadan once zaman kazanmaya calışıyordur. İşte bu noktada başlayacaksınız soru sormaya. —İleriki sayfalarda neleri soracağınıza dair acıklamalarım olacak dikkatle takip edin—İncelikle soracaksınız. Analiz edeceksiniz.
Gercekten satma arzusu olup olmadığını sorgulayacaksınız
ve henuz su yuzune cıkmamış gercekleri arayacaksınız. Zorunlulukları yakaladığınız anda işin ustune gideceksiniz. Ozellikle işe yeni başladığınız donemde bu konuyu kendiniz icin olabildiğince abartmanızı oneriyorum. Sonra faydasını goreceksiniz. Cunku bir sure sonra bu davranışı icgudusel olarak sergileyeceksiniz. Sorularınızı farkında olmadan soracaksınız. İtirazları bildiğinizden cevapları da oğrenmiş olduğunuzdan cok daha hızlı portfoy alacaksınız.
Emlak Satışında İyi İlişki Kurmak İlişki Sihirbazı Olmak
İlişki sihirbazı emlakçı demek; sosyal ağlar oluşturmuş ve bu ağları çok iyi kullanan satış profesyoneli demektir.
Gayrimenkul işine girerken en büyük destekçiniz sahip olduğunuz ilişkiler olacaktır. Üye olduğunuz sosyal kulüpler, arkadaşlarınız, komşularınız, eski iş ortamlarında tanıdığınız insanlar, geçmişte iş yaptığınız insanlar, hatta mahallenizdeki
bakkal, berber ve diğerleri… Doğru kullanırsanız ilişkileriniz size en çok parayı kazandıran lokomotifiniz olacaktır.
Aslında zirvedeki bütün satışçılar ilişkileri sayesinde oradadırlar. Çünkü iyi ilişkiler kurduğunuz kişiler bir süre sonra sizin neferleriniz olarak çalışmaya başlarlar. İnsanları unutmayın ve kendinizi de onlara daima hatırlatın.
Diğer emlak profesyonelleri, hukukçular, mimarlar, doktorlar, iş adamları, tüccarlar, futbolcular ve medya dünyası ile ağ oluşturmuş bir profesyonel olarak her hamlesinde daha çok insana ulaşabilen bir satışçı olmayı hedefleyin.
Sosyal medyayı da olabildiğince çok kullanmalısınız.
Bu sayede size yüz yüze zaman ayıramayan bir çok insana ulaşabileceğiniz gibi yeni ilişkiler, arkadaşlıklar ve dostluklar da kazanabilirsiniz.

Kaynak:Emlakdanismanlari.com  

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.