Emlakçılığıa Yeni Başlayanlar İçin Öneriler

Benim önerim, eğer kendi başınıza bir macera aramıyorsanız en azından başlangıç aşamasında mutlaka ve mutlaka kendini kanıtlamış ve sistemini oturtmuş bir yapıda yer alarak yola çıkmanızdır.

Neden? Ben de yapabilirim diye sakın düşünmeyin. İşi yeterince öğrenmeden kendi başınıza kalkacağınız bir emlakçılık denemesi sizi maddi manevi sıkıntıya sokabilir.

Güvenilir, denenmiş, kanıtlanmış ve otokontrolü olan marka ya da ofis ise size büyük bir ivme sağlayacaktır.

Rüzgar ters yönde eserken bile, yelkenlerinizi kullanabileceksiniz. Gerçekten de emlak sektörü, dalgalı denizler gibidir. Akıntılar, fırtınalar, çalkantılı finansal piyasalar. Global dünyada esen rüzgarlar, yaşadığınız ülkedeki para hareketleri gayrimenkul alım-satımını doğrudan etkiler. Bu büyük tantanalı düzen içinde iyi bir gözlemci olursanız günün sonunda siz karlı çıkarsınız. Ekonomiyi, politikayı takip edin. Paranın yönü ve piyasalardaki genel gidiş sizin için çok önemli… Sanılanın aksine ekonominin gerçekten kötü gittiği dönemlerde usta emlakçılar en büyük hamlelerini yaparlar.

NİTELİKLİ YAPININ GÜCÜNÜ FARKEDİN

Çünkü herkes satmak ister. Fiyatları Emlakçı belirler. Bu dönemde alıcıyı bulmak zordur. Ama doğru fiyata her dönem alıcı gelir. Bunu unutmayın. O nedenle nitelikli ve kanıtlanmış bir organizasyon içinde çok daha güçlü hareket edeceksiniz. Büyük masraflara girmeden hiç iş yapamasanız dahi sistem sizi belirli bir süre daha ayakta tutacaktır. Bireysel olarak bu işi yaptığınızda sermaye birikiminiz yoksa iki ay iş yapamadınız mı, kira ödeyemez, telefon faturalarını karşılayamaz
hale gelebilirsiniz.

O nedenle nitelikli yapının gücünü fark edin. İşin başında büyük risklere girmeyin.

Aslında en önemli bilgi, emlakçılığa başlayan arkadaşların önce yapacağı işe inanamaları gerekiyor. Bilgisel ve donanımsalolarak hazır olamayn arkadaşların bu gibi eksiklikleri tamamladıktan sonra bu sektörüe girmesi mantıklı olacaktır.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz