Emlak sektöründe vatandaşların mağdur olmaması için, inşaat şirketleri başta olmak üzere müteahhitler dahil arada yer alan komisyonculardan da fatura almanız gerekmektedir. Mağduriyete son vermek adına fatura büyük önem taşıyor….

Tapu işlemlerinde tespit edilen durumlara göre hiçbir yetkisi olmayan kişilerin aracı olması üzerine alım satımlarda hak sahiplerinin bazı konularda mağdur oldukları görülüyor. Bu bakımdan müteahhitlerin, inşaat şirketleri dahil olmak üzere aradaki komisyonculardan da fatura alması gerektiğini belirtelim.

Özellikle eski tapular ile vatandaşları kandıran ve ev alma hayalleriyle oynayan sahteciler artık çok fazla. Tapu dairesinde bu konuda çok dikkat olmanız gerekiyor. Özellikle evin sahibi yurt dışında çalışıyor. Vekaletleri bende ben satıyorum diyenlerden uzak durun.

Komisyon faturası vermeyenleri vergi dairelerine şikayet etmenizde fayda var.

Ev satın alırken, dikkat etmeniz gerekenler neler?

Eğer bir ev alacaksanız mutlaka o şirket hakkında araştırma yapın. Daha sonra evin riskli alan olup olmadığını da öğrenin. Ruhsatı olmayan evlere maket üzeri bulaşmayın. Sahte emlakçılardan uzak durun.

Çok fazla kazanç sunan projelere direk atlamayın. Alacağınız konutu gidin görün. İpotek ve haciz durumunu araştırın. Senet ve borçlar konusunda dikkat edin. Satış fiyatı ile o anki piyasa değerine dikkat edin ve araştırın. Kiracıların oturup oturmadığını sorun. Böylelikle daha fazla araştırma ile siz emlakçılara karşı daha fazla kendinizi güvende tutarsınız.

Peki siz nelere dikkat ediyorsunuz?

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz