Herhangi bir yeri kiralamadan yada satın almadan önce satıcının pazarlık yapıp yapmayacağını öğrenmek için bazı yollar mümkün.

Birçok kişi bu gibi durumla karşı karşıya kalıp, satıcının tepkisine karşılık yanıt vermeyi tercih ediyor. Oysaki satıcı ciddi anlamda işini biliyorsa, pazarlık konusuna bile giriş yapmak çok zor oluyor. Böyle durumlarda sizin öne geçmeniz için bazı yollar bulunuyor.

Ev sahibi ve emlak hakkında detayları öğrenin!

Bazı detayları bilmek, emlakta pazarlığın olup olmayacağını anlamanızı kolaylaştırır. Çünkü ev sahiplerinin belkide çok fazla acelesi vardır. Bu bakımdan evini çok acil satabileceğini öğrenmelisiniz. Buna en büyük örnek ise bir borcu olabilir ve sizin vereceğiniz teklifi direk kabul edebilir. Böylelikle siz onun önüne geçebilirsiniz.

Rekabet durumu azsa eğer, emlaklar daha insaflı olabiliyor. Buna örnek vereceksek eğer, kış aylarında ev arayanların sayısı az olacağı için, emlaklar yada satıcılar bu durumda daha fazla pazarlık yapmayı tercih ediyor. Bu bakımdan kış aylarında kozlar sizin elinizde oluyor.

Fiziki özelliklere dikkat

Emlak konusunda pazarlıktan önce satın alacağınız yerin durumuna mutlaka bakın. Eğer evin hor kullanılmış olduğunu düşünüyorsanız, bu durumda pazarlık yapmaya zorlayabilir ve eksiklikleri öne sürüp fiyat kırdırabilirsiniz. Ev sahipleri için zaman daha ağır basıyorsa, satacağı ev için acil fiyat verip, sizde üstüne pazarlık yapabilir uygun bir şekilde öne geçebilirsiniz.

Evin ilan süresini mutlaka öğrenin

Evin ilandaki süresini öğrenmek sizin en büyük kozunuz olacaktır. Ev sahibi yada kiracılar ile görüşerek bu evin ne kadar süredir boş olduğunu öğrenebilirsiniz. Böylelikle uzun süreli boş kalan bir daireyi satıcılar hemen kiralayıp veya satmak istedikleri için vereceğiniz teklifi kabul etme olasılıkları daha fazla olacaktır.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com






_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz