Türkiye’nin genel olarak ortalama yükseltisinin fazla olması pek çok bölgede kış mevsiminin çok daha çetin ve soğuk geçmesine neden oluyor. Durum böyle olunca ısınma maliyetlerini

En Avantajlı ve En Düşük Fiyata Nasıl Isınabiliriz?
Türkiye’nin genel olarak ortalama yükseltisinin fazla olması pek çok bölgede kış mevsiminin çok daha çetin ve soğuk geçmesine neden oluyor. Durum böyle olunca ısınma maliyetlerini düşürmek isteyen kişiler havaların soğumaya başlaması ile beraber en ucuz ısınma yöntemleri hakkında araştırma yapmaya çalışıyorlar. 
Doğalgazlı Isıtma Cihazları 
Hava kirliliğini önlemesi ve kullanımının son derece kolay olması son yıllarda pek çok ilimizde ağırlıklı olarak doğalgaz ısıtma sistemlerinin öne çıkmasına neden olmaktadır. Türkiye’nin doğalgazda yabancı ülkelere muhtaç olmasına rağmen artan talep nedeniyle komşu ülkelerden doğalgaz ihracatı gerçekleştiriliyor. Mardin, Kilis, Ağrı, Hakkari, Muş ve Bartın gibi pek çok ilimizde ise ne yazık ki hala doğal gaz hattı bulunmuyor. Doğu Anadolu Bölgesi illerinde ise ağırlıklı olarak doğalgazlı ısıtma sistemleri kullanılıyor. 
Katı Yakıtlı Isıtma Cihazları 
Dünyanın ısınma amaçlı kullanılan en eski yakıt sistemi katı yakıtlı sistemlerdir. Kömür ve odun gibi katı yakıtlar ucuz olmasına rağmen çevreye yüksek oranda zarar vermeleri ve kullanımlarının zor olması nedeni ile tercih edilmemektedir. 
Sıvı Yakıtlı Isıtma Cihazları 
Merkezi kazan dairesi kullanılarak fuel-oil, dizel ya da motorin yakılarak çalıştırılan ısıtma sistemlerine sıvı yakıtlı ısıtma sistemleri adı verilmektedir. Bu sistemde ortaya çıkan kirlilik miktarı katı yatıklı sistemlere göre daha az olmakla beraber doğalgaz ile kıyaslanamayacak kadar yüksektir. Bu nedenle başta doğalgaz hattı bulunmayan ya da ihraç edilen doğalgazın talebi karşılamaya yetmediği bölgelerde kullanılmaktadır. 
Elektrikle Isınma 
Kış mevsiminin hem çok daha hafif hem de çok daha kısa sürdüğü illerimizde ısınma elektrikle sağlanabilmektedir. Günümüzde geliştirilen çok daha düşük elektrik tüketimi gerçekleştiren elektrikli ısıtıcılar ve klimalar tercih edilmelidir. 

Kaynak:Emlakdanismanlari.com  

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.