Antalya Kepez Santral Bölgesindeki kentsel Dönüşüm Ne Durumda

/ 8 Kasım 2017 / 12 / yorumsuz
Antalya Kepez Santral Bölgesindeki kentsel Dönüşüm Ne Durumda

Proje kapsamında 19 bin konutun yanı sıra kültürel alanlara, okullara, sağlık tesis alanlarına, ofislere ve ticari alanlara da yer verilecek. Projenin ilk etabında hak sahiplerinin

En Büyük Kentsel Dönüşüm Projesinde İmza Atıldı!
Antalya Kepez – Santral bölgesinde olan, en büyük kentsel dönüşüm projesi için imzalar atıldı. Proje, 1 milyon 300 bin metrekarelik arazide gerçekleşecek.

19 Bin Konutluk Proje
Proje kapsamında 19 bin konutun yanı sıra kültürel alanlara, okullara, sağlık tesis alanlarına, ofislere ve ticari alanlara da yer verilecek. Projenin ilk etabında hak sahiplerinin dairelerinin tamamlanması amaçlanacak. Geri dönüşüm metodunu benimsemiş olan projenin, ülkemizdeki tüm kentsel dönüşüm projesi kapsamındaki çalışmalara da örnek olması bekleniyor.
Ağaçlar ve Hayvanlar Unutulmuyor
Proje, Antalya Büyükşehir Belediyesi ve Sur Yapı işbirliği ile yürütülecek olup, araziden çıkarılacak olan hafriyat da geri dönüştürülüp tekrar kullanıma sunulacak. Proje kapsamındaki çalışmalarda, günde ortalama olarak bin 800 ton moloz dönüştürülecek. Ayrıca arazide bulunan ağaçlar korunacak ve peyzajda kullanılacak. Projedeki yeşil alan toplam 260 bin metrekare olacak ve bölgede bulunan sokak hayvanlarına ait bir yaşam alanı da bulundurulacak.
5 Bin Konut Hak Sahibine Teslim Edilecek
Projenin ilk etabı için, 5 bin hak sahibinin evlerinin dönüştürülmesi ve 2019 yılına kadar teslim edilmesi amaçlanıyor. Kalan konutlar ise sekiz yıl içerisinde tamamlanacak ve teslim edilecek. Sur Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Altan Elmas’ın proje ile ilgili açıklamaları;
“Sur Yapı olarak İstanbul’da birkaç noktada kentsel dönüşüm projemiz var ama şu anda bizi heyecanlandıran en büyük proje Antalya Kepez Santral Mahallesi olarak geçen bölgedeki kentsel dönüşüm projesi. Yaklaşık 1 milyon 300 bin metrekarelik bir alan büyüklüğünde Antalya Büyükşehir Belediyesi şirketi Antepe İnşaat’ın kentsel dönüşüm uygulamalarını yürüttüğü bir alan. Türkiye’nin en büyük kentsel dönüşüm projesi olacak. Bunu da heyecanla yürütmeye çalışacağız. Yaklaşık 19 bin konut olacak ve yaklaşık 5 bin konutu hak sahiplerine vereceğiz” şeklinde oldun.

Kaynak:Emlakdanismanlari.com  

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.