Sancaktepe En Çok Konut Satılan İkinci İstanbul İlçesi Oldu 

İstanbul Anadolu Yakası sınırları içerisinde yer alan Sancaktepe son dönemde İstanbul’un yıldızı parlayan ilçeleri sıralamasında ilk basamaklarda kendisine yer buluyor. Bundan yaklaşık 7 – 8 yıl öncesine kadar bu kadar tercih edilmeyen ilçenin kaderi markalı konut projesi üreticilerinin dikkatini çekmesi ile değişmiş gibi görünüyor. Sancaktepe ilk olarak Kartal ve Ümraniye ilçelerinden aldığı yeni mahalleler ile beraber ilçe olmaya hak kazanmıştı.

Sarıgazi Yükselmeye Devam Ediyor 

İlçenin merkezi olan Sarıgazi büyük bir değişim geçirerek tanınmaz hale gelirken yaşanan gelişmeler ilçenin kaderini de büyük oranda etkiledi. Gerçekleştirilen inşaat yoğunluğu ve toplam satış adedi dikkate alındığında İstanbul Anadolu Yakası içerisinde en çok konut satılan ikinci ilçe olan Sancaktepe toplamda 11 bin 885 konut satışına ev sahipliği yaparak en çok konut satılan ilçe olan Esenyurt ilçesinin ardından ikincilik koltuğuna oturdu.

2017 yılının Ocak ayı içerisinde 732 konut satışının gerçekleştirildiği ilçede Şubat ayında bu rakam artarak 836 adede yükseldi. Mart ayında en çok konut satışı gerçekleştirildi ve 1.101 konut el değiştirdi. Nisan ayında biraz gerileme yaşanarak bu rakam 990 adede gerilerken Mayıs ayında ise yine küçük bir yükseliş yaşanarak bu rakam 996 adede çıktı. İlçede 2017 yılının ilk 5 ayındaki satış rakamları dikkate alındığında Sancaktepe ilçesindeki satış performansının yılsonunda kesinlikle ilk 5 içinde yer almasına kesin gözü ile bakılıyor.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz