Prefabrik Evler En Çok İstanbul’da Satılıyor

Sahibinden adlı sitenin sunduğu ve 2017 yılının ilk beş ayını kapsayan verilere göre, prefabrik evlerin en çok alıcı bulduğu il İstanbul oldu. Prefabrik evlerin ortalama fiyatı ise 36 bin 500 TL oldu.

İkinci Sırada Ankara Yer Alıyor

Beton yapılara göre çok daha düşük maliyetli olan ve bunun gibi birçok avantajı bulunan prefabrik evler, son zamanlarda yaygınlaşmaya ve ilgi toplamaya başladı. Sahibinden.com tarafından açıklanan, 2017 yılının ilk beş ayını kapsayan verilere göre, prefabrik evlere en çok alıcı çıkan iller sırası ile İstanbul, Ankara ve Antalya oldu.

Ortalama Fiyat 36 bin 500 TL

Sahibinden.com verilerine göre, 2017 yılının ilk beş ayında prefabrik evlerin ortalama fiyatı 36 bin 500 TL olarak belirlendi. En çok prefabrik evin satıldığı il olan İstanbul’da ortalama prefabrik ev fiyatları 48 bin TL olarak belirlendi. Listenin ikinci sırasında yer edinen Ankara’daki ortalama prefabrik ev fiyatı 30 bin TL, üçüncü sıradaki Antalya’daki ortalama fiyat ise 10 bin TL oldu.

Prefabrik Ev Nedir?

Prefabrik, kelime anlamı olarak parçaları önceden hazırlanıp, birleştirilerek oluşturmaya deniyor. Kelime dilimize İngilizceden geçmiş olup, aslı ‘prefabricate’ olup, anlamı da ‘parçaları önceden hazırlamak’ olarak biliniyor. Prefabrik evler, parçalarının montaj edileceği yerleri belirleyip, parçaları da fabrika da hazırlandıktan sonra planlandığı gibi birleştirilerek monte edilmesi ile oluşuyor.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz