En Düşük Memur Maaşı Ne Kadar 2019

 

Çalışanların yanı sıra memurlar da 2018 yılının son dönemlerinde sıkıntılar yaşamakta olup, yaşanılan bu ekonomik sıkıntı nedeni ile maaşlarında olan değişikliği merak etmektedir. 2018 yılının son dönemlerine yaklaşmamız ile birlikte ekonomik durumunda sarsıntılı olması erkenden maaşlarda olacak olan değişime insanların yönelmesini sağladı. Sürekli gündem de olan asgari ücretin yanı sıra 2019 memur maaşı ne kadar olacak sorusu da merak edildiği görüldü. Buna göre bizler de sizin için memur maaşları 2019 yılında ne kadar olacak araştırdık.

2019 Memur Maaşları

2019 yılının enflasyon oranlarına göre hesaplanarak belli olacak olan memur maaşları şuan net olarak belli olmasa da tahmini değeler şuan olarak verilmektedir. 3 Ocak 2019 tarihinde netleşmesi beklenmekte olan memur maaşları 2019 yılında ne kadar olacağı tabi ki yaşanan ekonomik kriz nedeni ile daha fazla merak edilir hale gelmiştir. Günümüzde güncel olarak en düşük memur maaşı 3 bin 133 TL olmakta olup, bu tabi ki kıdeme ve göreve göre de değişkenlik göstermektedir. Tabi ki bu rakam aynı zaman da 2018 yılına ait olup, 2019 en düşük memur maaşı zam oranlarının belli olmasının ardından belirlenecek olan maaşlar ile değişerek yükselecektir. Şuanda gözler hem emekliler, hem asgari ücretliler hem de memurlar için zam oranlarının açıklanarak netleşme haberinde olup, kısa sürede daha da netlik kazanacağı tahmin edilmektedir.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz