İnsanlar Memleketlerinde Yaşasaydı En Kalabalık 5 İl Hangisi Olurdu?

 

Nerelisin sorusu aslında günümüzde pek çok memlekette sorulmaktadır. Bunun nedeni ise gerek çalışmak gerekse evlilik gibi farklı nedenlerden dolayı insanlar il değişikliği yapmaktadır. Genellikle göç alan iller arasında büyük şehirler yer almakta olup, başı ise tabi ki kuşkusuz ki İstanbul çekmektedir. İstanbul’da yaşam süren kişilerin yapılan araştırmalara göre yüzde 14,29 oranında oralı olan kişi sayısı belirlenmiştir. Bu konu üzerine ilginç bir araştırma yapılmış olup, yapılan araştırmada insanlar memleketlerinde yaşamış olsaydı en kalabalık il hangisi olurdu olmuştur. Bu araştırma sonucu ise beklenenin aksine bize farklı iller ile karşılaştırdı.

Herkes Memleketinde Yaşasaydı En Kalabalık İl Hangisi Olurdu?

 

Türkiye’de memleketinde yaşam süren kişiler 100 kişiden 58 olarak belirlenmiş olup, kalan oranda ki kişiler ise gerek iş nedeni ile gerek evlilik nedeni ile memleketlerinden ayrılmak zorunda kalmıştır. Ekonominin yanı sıra başka illerden evlenen kişi sayısı da oldukça yüksektir. Yapılan araştırmada normalde en kalabalık şehir sırası ile Şanlıurfa, Kahramanmaraş, Ağrı, Adıyaman, Ordu ve Muş olmuştur. Yani eğer ki iller arasında göç olmasaydı kesinlikle Şanlıurfa ilk sırada yani Türkiye’nin en kalabalık şehri olarak görülürdü. Yapılan araştırmalarda ise aslında en az memleketlisi olan şehirler ise tam tersi çıkmış ve İstanbul, Kocaeli, Ankara ve Yalova olarak belirlenmiştir.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz