En Kârlı Arsa Yatırımı Nasıl Yapılır?

Türkiye’de en çok tercih edilen yatırım türlerinden biri de arsa yatırımıdır. Özellikle de gelişmekte olan şehirlerde ve büyükşehirlerde başarılı bir şekilde seçilen arsalar kısa sürede büyük prim yapmakta, bu da en karlı yatırım aracının arsa olarak öne çıkmasını sağlamaktadır. Mega projelerin yakınından geçmiş olduğu arsalar bir anda değerini defalarca katlayarak rekor oranda karın ortaya çıkmasına neden olur. Peki, en karlı arsa yatırımı nasıl yapılır?

Satın Alacağınız Arsanın Şekline Dikkat Edin

Öncelikle bazı arsaların diğer arsalara oranla çok daha kısa sürede çok daha fazla prim yapma potansiyeli olduğu tartışılmaz bir gerçektir. Bu nedenle yatırımlık arsa alırken ana yollara yakın yüksek gerilim hatlarına ise uzak olmasına dikkat etmeniz gerekir. Buna ek olarak arazinin mümkün olduğunca eğiliminin az ve düz olmasına şeklinin ise kare ya da dikdörtgen olmasına dikkat etmeniz önemlidir. Özellikle de arazinin eğimli olmaması ve şeklinin kare ya da dikdörtgen olması büyük önem taşır.

Doğru Lokasyon Yüksek Kazanç Sağlar

Yatırımlık arsa arayan kişilerin dikkat etmeleri gereken bir diğer önemli konu ise lokasyonu doğru seçebilmektir. Arsanın etrafında yapılması planlanan projeler bulunup bulunmadığı, çevresinde yapılan mevcut projelerin iyi incelenmesi gerekir. Uzun vadeli arsa yatırımı aranıyorsa bu durumda az primli bölgelerden arsa alınması tercih edilmelidir. Kırsal bölgelerden alınacak olan arsa yatırımı için ise 5 dönüm ve üzeri arsalar alınmalıdır.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz