Vox Tatil Endeksi verilerine göre, dünya genelinde tatil için en uygun ülke Türkiye olarak belirlendi. Listede İngiltere, Meksika ve Çin gibi ülkeler de yerini edindi.

En Uygun Tatil Ülkesi Türkiye Oldu
Vox Tatil Endeksi verilerine göre, dünya genelinde tatil için en uygun ülke Türkiye olarak belirlendi. Listede İngiltere, Meksika ve Çin gibi ülkeler de yerini edindi.
Yüzde 17,3 Oran Türkiye’nin
Vox Tatil Endeksi verilerine göre, dünya genelinde tatil için en uygun olan, en tercih edilebilecek olan tatil ülkesi yüzde 17,3 oranı ile Türkiye olarak belirlendi. Listenin ikinci sırasında yüzde 11,7 oranı ile İngiltere ve üçüncü sırasında yüzde 10,6 oranı ile Meksika yerini aldı. Ülkelerin döviz kuru ve enflasyon oranlarının baz alınması ile hazırlanan endeksteki tatil yapılmaya uygun en ucuz ülkeler sırası ile Türkiye, İngiltere, Meksika, Çin ve Kosta Rika oldu.
Son Sırada Rusya Yer Aldı
Ülkedeki artan enflasyon oranları nedeni ile tatil yapılmak için uygun olan ülkeler arasında yer almayan ve 48 ülkelik listenin son sırasında yer alan Rusya’nın oranı yüzde -28,4 oranında oldu. Listenin 44. sırasında yüzde -17,6 oranı ile Kolombiya, 45. sırasında yüzde -18 oranı ile Arjantin, 46. sırasında yüzde -24,6 oranı ile Güney Afrika ve 47. sırasında yüzde -26,9 oranı ile Brezilya yer aldı.

Kaynak:Emlakdanismanlari.com  

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.