En Yüksek Fiyat Artışı Aliağa’da Oldu

Hürriyet Emlak Haziran 2017 Emlak Endeksi sonuçlarına bakıldığında, İzmir’de son bir yıl içerisinde gerçekleşen en yüksek satılık konut fiyatı artışları Aliağa’da oldu.

5 Büyük İldeki Artış

Hürriyet Emlak Haziran 2017 Emlak Endeksi sonuçlarına göre, ülkenin en büyük 5 ili olan İstanbul, Ankara, Bursa, İzmir ve Antalya’daki satılık konut fiyatları son bir yıl içerisinde artışa konu oldu. Büyük illerdeki konut projelerindeki artış, düşük tutulan konut kredisi faizleri ile nüfus artışının sonucu olarak gösterildi.

Aliağa’da Yüzde 38 Oranında Artış

Hürriyet Emlak’ın Haziran ayı verilerine bakıldığında, İzmir’deki satılık konutların son bir yıl içerisinde ortalama olarak metrekare başına yüzde 13 artış göstererek 2 bin 571 TL’ye ulaştığı görülüyor. Kiralık konutlardaki fiyat artışı ise yüzde 4 oranında olup, metrekare bazında 12 TL’ye yükseliyor. İzmir’in gözde ilçelerinden olan Aliağa’daki artış ise son bir yıl içerisinde yüzde 38 oranında oldu.

Çeşme’de Yüzde 2 Düşüş

Aliağa’da yaşanan fiyat artışının yanı sıra Foça, Güzelbahçe, Çeşme, Menemen ve Urla gibi ilçelerde de son bir yıl içerisinde fiyat artışları gözlemlendi. Son bir ayda konut fiyatlarının en fazla arttığı ilçe yüzde 3,2 oranı ile Seferihisar olurken, ikinci listede yüzde 2,8 oranında artış ile Torbalı, üçüncü sırada yüzde 2 oranında artış le Menderes yer aldı. Çeşme’de görülen yüzde 2 oranındaki düşüş ile, son bir ayda fiyatların düştüğü ilçeler arasında ilk sırada yerini aldı.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz