Esenler Dev Kentsel Dönüşüm Projesi İçin Gün Sayıyor 

İstanbul’un en hızlı gelişen ilçelerinden biri olan Esenler kentsel dönüşüm projesi için gün saymaya devam ediyor. Esenler Belediyesi sınırları içerisinde yer alan askeri alanda planlanan kentsel dönüşüm projesi için kapsamlı bir inceleme gezisi düzenlendi. Geziye Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu’nun yanı sıra Esenler Belediye Başkan Yardımcıları olan Nihat Karataş, Orhan Oğuz Türk, Kentsel Dönüşüm Müdürü Sezai Köse’nin yanı sıra Kurmay Albay Erdoğan Koçoğlu ve 66. Mekanize Tümen Komutanı Tuğgeneral Kazım Dalkıran katıldı.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Onayı Bekleniyor 

Hatırlanacağı üzere Esenler sınırları içerisinde yer alan son derece büyük bir askeri alan Esenler Belediyesine devredilmişti. Devredilen bu alan Esenler Belediyesi tarafından 3,3 milyon metrekareden oluşacak olan muazzam bir park yapılacak. Yapılacak olan tematik parklar Esenler ilçesinin çehresini değiştirecek ve yapılacak olan tematik parklardan birinin büyüklüğü 2 milyon 680 bin metrekare olacak.

Dünyanın En Büyük Şehir Parkı İstanbul’da Olacak 

Yapılacak olan 2 milyon 680 bin metrekarelik park aynı zamanda dünyanın en büyük şehir parkı olacak. Parkın etrafından bulunan yaklaşık 20 bin konut kentsel dönüşüm projesi kapsamına dâhil edilecek ve yenilenecek. Esenler’de şu anda toplamda 335 bin metrekarelik yeşil alan bulunurken projelerin tamamlanması ile beraber bu alan 6,8 milyon metrekareye tırmanacak ve yaklaşık 20 kat arttırılmış olacak.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz